Minuta koguta

oprawa twarda
ilustracje Sven Nordqvist
przekład: Barbara Hołderna
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2008
format: 210 x 297 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-350-9

cena detaliczna

21.51 zł23.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Pettson i Findus

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Minuta koguta

oprawa twarda

W zagrodzie staruszka Pettsona i jego niezwykłego kota Findusa zjawia się nowy mieszkaniec. Jest nim kogut Jussi. Kury są zadowolone, ale Findus od początku jest nieufny. Nie dość, że kogut ciągle odgania go od kur, to jeszcze bez przerwy pieje. Findus cały czas przemyśliwuje, jak pozbyć się nieznośnego ptaka... Kolejna opowieść o Pettsonie i Findusie, równie zabawna i świetnie zilustrowana jak poprzednie.

[ Wiek 3+ ]

Posłuchaj audycji o książkach w Radiu Kraków.

 

Inne książki wydane w ramach serii

 • osiem książeczek autorstwa Svena Nordqvista (...) to wesołe historie o niezwykłej przyjaźni pomysłowego staruszka Pettsona i skorego do zabaw kota Findusa, którzy żyją w bezpiecznym świecie. Wystarcza im do życia własne towarzystwo, w którym zawsze się dzieje coś ciekawego i jest wesoło. To, co proste, komplikuje się u nich w nieco abstrakcyjny sposób i tworzy historię, która za każdym razem zaciekawia dorosłych i małych w naszym domu.
  Czytaj więcej na: kokonfantazji.blogspot.com/2011/02/seria-o-przygodach-pomysowego-pettsona.html
 • Atutem książek są zabawne dialogi, w których uczestniczą wszyscy mieszkańcy zagrody. Stary Pettson szanuje swoich podopiecznych, nawet jeśli sprawiają mu kłopoty. Mali czytelnicy uczą się od bohaterów, że każdy problem znajduje swoje rozwiązanie, jeśli działa się wspólnie, podejmuje wzajemny dialog i słucha drugiej strony.
  Czytaj więcej na:
  zaksiazkowani.blogspot.com/2010/03/idylla-svena-nordqvista-pettson-i.html
 • Wszystko wygląda tu ładnie i spokojnie, ale wcale nie nudo. A to dlatego, że z Pettsonem i Findusem mieszka cała masa małych dziwnych stworków, które… nie uczestniczą w opowieściach (nie ma ich w treści), ale można je wypatrzeć na ilustracjach. A jak nie je, to chociaż ich ślady w postaci małej, porzuconej filiżanki, albo huśtawki zawieszonej na kwiatku itd.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkinaczacie.pl/2014/07/09/nie-kazdy-moze-miec-koguta/
 • Ta dość oryginalna, choć stosunkowo prosta historia, staje się jeszcze ciekawsza dzięki swej warstwie wizualnej. Nordqvist posiada cenny (i praktyczny) dar – łączy umiejętności literackie z talentem ilustratorskim. Jego dynamiczne, śmieszne, pełne detali rysunki, na których twarze bohaterów jasno wyrażają emocje, nie tyle ilustrują, co znacząco wzbogacają tekst, bawiąc małych i dużych czytelników.
  Czytaj więcej na: http://www.biblioteczkamalucha.pl/recenzje/2015/02-21-minuta-koguta.php

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński