Nazywam się Fryderyk Chopin

oprawa zintegrowana
autor: Aleksandra Zgorzelska
ilustracje Józef Wilkoń
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 64
rok wydania: 2010
format: 145 x 210 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-442-1

cena detaliczna

17.10 zł19.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Nazywam się...

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Nazywam się Fryderyk Chopin

oprawa zintegrowana

Pianista, kompozytor i wrażliwy romantyk. Fryderyk Chopin – talent prawdziwie międzynarodowy. A urodził się i dzieciństwo spędził w Polsce!

To tutaj miał kochających rodziców i dom, który rozbrzmiewał muzyką. To w kraju, który wówczas nie istniał na mapie, doświadczył swoich pierwszych kontaktów z klawiaturą i pierwszych występów przed warszawską publicznością. Tutaj rozwijał swój niezwykły potencjał zanim wyjechał do Paryża. Czy to polskość wpłynęła na jego wyjątkową muzykę?

Może coś więcej? Bo Fryderyk Chopin to nie tylko genialny pianista i kompozytor, który cały czas szuka swojej drogi. Poznajcie też jego mniej znaną stronę – człowieka, ktory kocha, a potem cierpi z miłości. Tęskni i próbuje tę tęsknotę zawrzeć na pięciolinii. Jak bardzo jego historia odbija się w walcach, polonezach i nokturnach? Przeczytajcie koniecznie!

 

Polecamy także inne książki z serii "Nazywam się...", które w przystępnej i ciekawej formie przybliżają młodym czytelnikom postaci zasłużone dla kultury, nauki i historii.


Inne książki wydane w ramach serii

  • Trzeba tu koniecznie wspomnieć o ilustracjach Józefa Wilkonia. Ich autor towarzyszy Fryderykowi w najważniejszych momentach jego życia, portretuje najbliższych, maluje miejsca bliskie jego sercu – Żelazową Wolę, porosły wierzbami krajobraz Mazowsza,  odtwarza XIX-wieczną Warszawę, sale koncertowe. Zrobił to po mistrzowsku – z romantyczną nutką.
    Czytaj więcej na:poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2010/07/Nazywam-sie-Fryderyk-Chopin-Aleksandra-Zgorzelska.html
  • Odrębną niejako opowieść tworzą przepiękne ilustracje Józefa Wilkonia. Jak we wszystkich zilustrowanych przez siebie książkach, Józef Wilkoń dopisuje obrazem dodatkowe treści do drukowanego tekstu, prowokuje czytelnika do popuszczenia wodzy fantazji i tworzenia własnych wyobrażeń.
    Czytaj więcej na: wielokropek.com.pl/blog/tete-a-tete-z-fryderykiem/

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński