Nazywam się Jan Paweł II

oprawa zintegrowana
autor: Jan Góra
ilustracje Lucyna Talejko-Kwiatkowska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 64
rok wydania: 2007
format: 145 x 210 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-283-0

cena detaliczna

17.10 zł19.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Nazywam się...

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Nazywam się Jan Paweł II

oprawa zintegrowana

Nikomu nie trzeba przedstawiać, kim jest Jan Paweł II. Postać szeroko rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W książce, piórem dominikanina Jana Góry, opowiada o Bogu, kontaktach z ludźmi i o swoim niezwykłym życiu.

Był przecież zwykłym chłopcem, miłośnikiem teatru, a później krakowskim studentem. Przeżył II wojnę światową i pierwsze lata kapłaństwa w Krakowie w trudnych powojennych czasach. Dlaczego młodzież nazywała go "wujkiem"? Jak został papieżem i dlaczego jako papież zdecydowanie się wyróżniał?

Cóż, on sam powie, nie reklamując się wcale: "Ludzie uważają, że jestem kimś bardzo ważnym, ale ja sam o sobie tak nie myślę." To oczywiście wrodzona skromność – wiemy, że jego historia jest jedyna w swoim rodzaju. Dlatego dowiedzcie się, dlaczego Jan Paweł II to człowiek, cóż, zwyczajnie wyjątkowy.

 

Polecamy także inne książki z serii "Nazywam się...", które w przystępnej i ciekawej formie przybliżają młodym czytelnikom postaci zasłużone dla kultury, nauki i historii.

Załączone pliki

Inne książki wydane w ramach serii

 • W książce wyczuwa się duże zaangażowanie, znajomość faktów z życia Jana Pawła II, i to co niesłychanie ważne – zacięcie literackie. Patrząc na dorobek autora w tej dziedzinie – jest on znaczący. Jan Góra traktuje młodego czytelnika poważnie – nie idzie na skróty. Mimo że to książka dla dzieci w szkole podstawowej, nie ma w sobie klimatu paciorka, Bozi, aniołka. Nie chce sobie zjednać czytelnika jakimiś tanimi frazesami, pochlebstwami, nie infantylizuje treści.
  Czytaj więcej na:
  poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2011/07/Nazywam-sie-Jan-Pawel-II-Jan-W-Gora.html

 • Książek o Janie Pawle II powstało mnóstwo, ja jednak lubię właśnie tą, niewielką, napisana przez Jana W. Górę OP. Autor wciela się niejako w głównego bohatera posługując się narracją w pierwszej osobie liczby pojedynczej. I w ten właśnie sposób, ustami Papieża opowiada o codziennym życiu Jana Pawła II w Watykanie, jego podróżach, zamachu na życie, a także etapie dorastania, gdy przyszły Jan Paweł II był po prostu Lolkiem i mieszkał w Wadowicach.
  Czytaj więcej na: http://mamaczyta.pl/raczej-na-powaznie/nazywam-sie-jan-pawel-ii-opowiesc-dzieci-rodzicow

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński