O słodkiej królewnie i pięknym księciu

nakład wyczerpany
oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 48
format: 210 x 227 mm
ISBN: 978-83-7278-313-4

cena detaliczna

19.80 zł22.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

O słodkiej królewnie i pięknym księciu

oprawa twarda

Niezwykła, choć zaskakująca prawdziwa bajka o słodkiej królewnie i pięknym księciu to mądra przypowieść o miłości i o tym, co się dzieje po królewskim ślubie.

O tym, że bajka niekoniecznie musi mieć oczywiste zakończenie przypominają aż trzy jego wersje: do wyboru dla każdego czytelnika! Nie istnieje jedno szczęśliwe zakończenie dla wszystkich historii, bowiem każdy z nas jest inny i każda historia jest inna. Zawsze mamy wybór i że to my, po królewsku, decydujemy jakie będzie zakończenie.

Książka to może być doskonały prezent nie tylko dla kreatywnych dzieci znudzonych szablonowymi bajkami także dla par z okazji ślubu lub rocznicy. Pozwoli pamietać o sprawach najważniejszych.

Książka zdobyła następujące wyróżnienia:

- Nominacja literacka w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008
- Książka wpisana na listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2009
- Nagroda Bibliotekarzy im. Haliny Skrobiszewskiej 2009. • Gorąco zachęcam do przeczytania z dziećmi najmłodszymi (ok.3 lat) i nieco większymi ( nawet dwunastoletnimi) wydanej przez wydawnictwo Media Rodzina baśni "O słodkiej królewnie i pięknym księciu" Roksany Jędrzejewskiej –Wróbel. Książkę pięknie i zabawnie zilustrowała Agnieszka Żelewska. Jest to mądra przypowieść o miłości, zaskakująco prawdziwa bajka o słodkiej królewnie i pięknym księciu, i o tym, co się dzieje po "królewskim" ślubie.
  Czytaj więcej na: http://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/152:/1338:ba-o-sodkiej-krolewnie-i-piknym-ksiciu-recenzja
 • (...) Zaskakująco prawdziwa historia miłości, w której "i żyli długo i szczęśliwie" niekoniecznie jest jedynym właściwym zakończeniem. Ale o tym akurat, jak w życiu, możemy decydować sami.
  Swoją drogą "słodka królewna..." jest chyba najładniej wydaną książką Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Urocze kredkowe ilustracje to dzieło Agnieszki Żelewskiej, której nota bene należy dziękować za to, że pani Roksana w ogóle pisze. A tak właśnie! Strach pomyśleć jak wielką stratą by było, gdyby pani Roksana nie uległa kiedyś namowom swojej drogiej przyjaciółki.
  Czytaj więcej na: http://mukla.blox.pl/2013/02/slodka-Lukrecja-i-ksiaze-co-ma-jedna-nozke.html
 • "O słodkiej królewnie i pięknym księciu" jest świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o uczuciach, ale śmiało można ją polecić każdemu, niezależnie od wieku, gdyż pozwoli na chwilę refleksji: Co ja robię dla swojego związku? Czy pielęgnuję uczucie, czy pozwalam mu uschnąć? Kolejnym plusem książki są piękne rysunki Agnieszki Żelewskiej - proste i ciepłe. Cóż mi innego pozostaje, niż gorąco polecić tę pozycję?
  Czytaj więcej na http://poczytajka.blogspot.com/2010/09/roksana-jedrzejewska-wrobel-o-sodkiej.html 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński