Opowiadania dla dzieci

nakład wyczerpany
oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 256
rok wydania: 2005
format: 175 x 235 mm
ISBN: 83-7278-160-5

cena detaliczna

35.10 zł39.00 zł

Nakład wyczerpany

Książka wydana w ramach serii:

Klasyka w nowych szatach

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Opowiadania dla dzieci

oprawa twarda

Nie wszystkim wiadomo, że Isaac Bashevis Singer, zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, z powodzeniem pisał również dla młodszych odbiorców. W związku z tym do rąk czytelników oddajemy zbiór mądrych opowieści zakorzenionych w żydowskiej kulturze, który z pewnością poruszy wyobraźnię każdego wrażliwego dziecka.

Autor tworzy barwne historie pełne czaru, głębokiej mądrości, szacunku dla przyrody i Boga.
Wśród trzydziestu sześciu opowiadań znalazły się także te najbardziej znane: "Koza Złotka", "Mazełe" i Szlimazełe" oraz "Mędrcy z Chełma i głupi karp". Wszystkie należą do wyjątkowych historii, które z pewnością zachwycą małych i dużych wielbicieli wartościowych książek.

Inne książki wydane w ramach serii

Recenzja z serwisu Merlin.pl:

  • Marzena Kowalska 2006-02-20
    Bajki żydowskiego, porządnego człowieka

    Poszukując opowieści dla naszych pociech, często zapominamy o tym, co wyrosło na naszym gruncie. O bogactwie historii, które zrodziła nasza ziemia. O tych, którzy odważyli się na to, by nie tylko tworzyć dla dorosłych, ale poddać się osądowi tych, dla których istotne są same opowieści – słowa i obrazy, a nie to, kto je napisał. Niepodatnych na autorytety. Isaac Bashevis Singer, żyjący w zeszłym wieku autor: „Sztukmistrza z Lublina” czy „Szoszy” tym razem ujawnia swoje niesamowite możliwości gawędziarskie w opowiadaniach adresowanych do dzieci. Ale opowiadaniach niezwykłych, dziejących się w środowisku żydowskim. Specyficznym i jakże malowniczym. Przesyconym nie tylko pewnego rodzaju etyką, ale przede wszystkim żarzącym się dowcipem. W tym świecie jest oczywiście miejsce na opowieści i takie jak wszędzie, dzieci. Dzieci, które często widzą więcej niż dorośli. Jest też miejsce na specyficzne pomysły zwierząt, dziwne, magiczne postacie oraz na wszelką mądrość, która wynika zarówno ze świętych przypowieści, jak i przeżytych dni. Co więcej, nagle z opowiadań wynurza się Polska. Polska dawna, przepełniona żydowskim folklorem, rytmem muzyki, pięknem ich świąt. To daje dzieciom sposobność na poznanie jednocześnie znanego, a jednak jakże odmiennego świata. Historii oraz religii. Pozwala na oderwanie się od tak podobnych do siebie, często nazbyt gwałtownych i brutalnych, współczesnych opowieści. Jest powrotem do czasów, gdy wieczorem, przy cieple pieca zbierała się cała rodzina, a najstarsi rozpoczynali swoje opowieści. Opowieści na poły prawdziwe, na poły zmyślone, za każdym razem opowiadane inaczej, jak inaczej odziewane manekiny. Historie proste, w których inteligencja i dobro zawsze wygrywa, a poświęcenie i podana pomocna dłoń, procentują.

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński