Baśnie chińskie. Żółty smok

oprawa twarda
ilustracje Renáta Fučíková
przekład: Zofia Beszczyńska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 560
rok wydania: 2008
format: 170 x 190 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-311-0

cena detaliczna

44.10 zł49.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Baśnie świata

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Baśnie chińskie. Żółty smok

oprawa twarda

Chiny kojarzą się współczesnemu Europejczykowi z jedyną widoczną z kosmosu budowlą  Wielkim Murem Chińskim, smaczną i zdrową kuchnią oraz tanimi produktami.

Jednak Chiny to oczywiście nie tylko to. To przede wszystkim najstarsza, licząca prawie pięć tysiącleci cywilizacja, która nie tylko przetrwała dziejowe zawieruchy, ale i wywarła ogromny wpływ na rozwój nauki i kultury.

Odzwierciedlenie tej historii znaleźć można  jak wszędzie  w ludowej mądrości przekazywanej z ust do ust w baśniach i podaniach. Kultura chińska przechowała wielowiekowe doświadczenie mieszkańców tamtej części świata, będące sumą ludzkiej mądrości, snów i marzeń.

Prezentowane baśnie chińskie zawierają pełne egzotycznego uroku, choć zarazem uniwersalne i obecne w kulturze światowej przypowieści, przybliżające współczesnemu czytelnikowi ten odległy  fizycznie i mentalnie  świat, wraz z całym inwentarzem istotnych dla Chińczyków wartości.

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

  • Wiedza Europejczyków na temat Chin jest, siłą rzeczy, zazwyczaj powierzchowna i bazuje na podręcznikowej sztampie, czy plastikowych produktach Made in China. Tym cenniejsze jest pojawienie się takiej publikacji związanej z tematem i przeznaczonej dla młodych czytelników.(...) Żółty smok” to także podróż w czasie, opowieść o Chinach, których już nieraz próżno szukać. (...) Zaprezentowane historie pochodzą z różnych regionów olbrzymiego państwa, dając nam zaledwie namiastkę tego, czego moglibyśmy się spodziewać. To dobrze. Apetyt rozbudzony, po skończeniu lektury będzie można wyruszyć na własną wyprawę…
    Czytaj więcej w serwisie Cuda na kiju
  • Świetna książka i pod względem formatu, wydania, treści i rysunków. Bardzo, bardzo mi się podobała. Piszę o niej dopiero teraz, bo jak okazało się, że nie będę mógł się uczyć chińskiego, to jakoś ją odłożyłem do szafy. A potem, mimo że ma prawie 600 stron   przeczytałem w jeden wieczór.
    Czytaj więcej na blogu Książki na czacie

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński