Pinokio

Historia pajacyka
bestseller
oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 208
rok wydania: 2012
format: 215 x 288 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-575-6

cena detaliczna

53.10 zł59.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Klasyka w nowych szatach

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Pinokio

oprawa twarda

"Pinokio" należy podobno do jednej z trzech – obok Biblii i Koranu – najpopularniejszych książek wszech czasów.

Ta powstała w 1881 roku powieść w odcinkach to kolejna dobrze znana książka, którą przedstawimy w nowym współczesnym tłumaczeniu i w nowej szacie graficznej. Tym razem z ilustracjami znakomitego artysty – Roberta Innocentiego. Któż lepiej potrafi wczuć się w klimat włoskiej opowieści o drewnianym pajacyku, który bardzo chciał stać się prawdziwym chłopcem, niż urodzony w pobliżu Florencji ilustrator?

Odpowiedź jest prosta – niewielu. Dlatego oddajemy do rąk czytelników wydanie niezwykłe, bowiem ta właśnie malarska interpretacja opowieści o Pinokiu uznana została przez New Yorkera za najpiękniejszą edycję świata.

Poniżej kilka ilustracji z "Pinokia".

 

Obejrzyj film z warsztatów dla ilustratorów prowadzonych przez Roberta Innocentiego.

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

 • Opublikowana nakładem poznańskiego wydawnictwa Media Rodzina książka, pod względem edytorskim, jest prawdziwym dziełem sztuki. Oko cieszyć mogą misternie przygotowane inicjały, niczym z dawnych ksiąg, doskonałe i niezbyt gęste rozmieszczenie tekstu (w stylowym przekładzie Jarosława Mikołajewskiego), by nawet niewprawiony małoletni czytelnik mógł swobodnie śledzić historię
  Czytaj więcej na: kulturaonline.pl/pinokio,bajka,jak,dzielo,sztuki,tytul,artykul,12449.html
 • Klimat całości utrzymany jest przez ilustracje Roberto Innocentiego. Zresztą, kto inny mógł stworzyć tak dokładne malarskie przedstawienie opowieści jak nie Włoch? Przecież to on czuje klimat drzemiący gdzieś pomiędzy wierszami tekstu. Tę włoskość polskiemu czytelnikowi nieznaną. Mistrzowska rzecz. Prawdziwa ozdoba bibliotecznej półki.
  Czytaj więcej na: ksiazka-online.pl/index.php/2012/01/pinokio-odswiezony-i-jeszcze-bardziej-fascynujacy/
 • Wydanie Pinokia z ilustracjami Roberto Innocentiego rzeczywiście robi potężne wrażenie. Książka jest przygotowana wyśmienicie – duży format, kredowy papier, twarda okładka, dbałość o każdą stronę, o każdy szczegół… i do tego te obrazy – drobiazgowe, niemal fotograficzne. Jest to jedna z tych książek, które zwyczajnie chce się mieć!
  Czytaj więcej  na: czytanki-przytulanki.blogspot.com/2012/04/carlo-collodi-historia-pajacyka.html
 • Jeszcze słowo o ilustracjach. Roberto Innocenti, rysownik-samouk, urodzony ponad sto lat później niż Collodi, także we Florencji, stworzył nie tylko ilustracje, ale cały niezwykły świat Pinokia. Dość powiedzieć, że „New Yorker” uznał tę edycję za najpiękniejszą, jaką kiedykolwiek widział świat.
  Czytaj więcej na: http://xiegarnia.pl/artykuly/pinokio-piekniejszy-niz-kiedykolwiek/
 • Nad wszystkim czuwa słodka, błękitna, warta nieomal religijnej adoracji donna z Italii. Na jednej z ilustracji wykonanych ręką Roberto Innocenti Niebieskowłosa Wróżka ma jakiś rys, jakiś gest, który kojarzy mi się nieodparcie z malarstwem Antonello da Messina (a czy ilustracja na okładce nie ma atmosfery zimowych pejzaży Brueghela?).
  Czytaj więcej na: http://nioniapepo.blogspot.com/2014/10/drewniane-ciao-serce-mamy-i-taty.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński