Baśnie japońskie. Bezpowrotna góra

nakład wyczerpany
oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 360
rok wydania: 2012
format: 170 x 190 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-642-5

cena detaliczna

44.10 zł49.00 zł

Nakład wyczerpany

Książka wydana w ramach serii:

Baśnie świata

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Baśnie japońskie. Bezpowrotna góra

oprawa twarda

Kolejny tom baśni świata. Tym razem prezentujemy wybrane, przetłumaczone przez Zbigniewa Kiersnowskiego baśnie japońskie. Czytelnik znajdzie w nich wątki i motywy znane na całym świecie, ale też egzotykę i klimat właściwy tylko Japonii.

Po japońsku baśnie nazywają się mukashi banashi, czyli opowieści o tym, co działo się dawno temu w miejscach nawiedzanych przez duchy i demony, czasem wręcz w zaświatach. Cechuje je niezwykła różnorodność – są wśród nich opowieści o duchach i demonach, o bogach i mitycznych herosach, o zwierzętach, diabłach i czarownicach, o dobrych biedakach i chytrych bogaczach. Japońskie baśnie mają zazwyczaj wiele wersji, a najbardziej znane doczekały się adaptacji teatralnych i filmowych.

Zaprezentowane w naszym zbiorze utwory wyróżniają się rozbudowaną fabułą i dramatyczną akcją. Należy zaznaczyć, że nie jest to bezpośrednie tłumaczenie – raczej nowa interpretacja opowieści oparta wyłącznie na oryginalnych japońskich źródłach.

Nastrój i wyjątkową specyfikę baśni podkreślają znakomite ilustracje Piotra Fąfrowicza.

Galeria zdjęć

Załączone pliki

Inne książki wydane w ramach serii

 • W pięknie wydawanym cyklu baśni z różnych stron świata przyszła kolej na opowieści, wierzenia i legendy z Japonii – tom „Bezpowrotna góra” gromadzi takie właśnie historie, które mogą sprawdzić się nie tylko jako zbiór fabuł z innej, egzotycznej kultury, ale też opowieści dla dzieci – pod warunkiem, że lekturze towarzyszyć będzie rozmowa z pociechą.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2012/07/bezpowrotna-gora-basnie-japonskie.html
 • Cała seria Baśni Świata jest utrzymana w estetyce charakterystycznej dla danej krainy, z której pochodzą. Choć ilustracje są współczesne, to przenoszą  małych i dużych Czytelników w odległe przestrzenie i nieznane czasy, w których toczy się akcja opowieści.
  Czytaj więcej na: http://spinkiiszpilki.blogspot.com/2015/08/lubicie-po-japonsku.html
 • W „Bezpowrotnej górze” znajdziemy więc baśnie, które dostarczą nam różnorakich emocji, a ich rozbudowane i zróżnicowane fabuły sprawiają, że podczas lektury nie narzekamy na nudę.
  Czytaj więcej na: http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=23571

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński