Polowanie na lisa

oprawa twarda
ilustracje Sven Nordqvist
przekład: Barbara Hołderna
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2007
format: 210 x 297 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-226-7

cena detaliczna

21.51 zł23.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Pettson i Findus

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Polowanie na lisa

oprawa twarda

Trzecia książeczka z serii Pettson i Findus opowiada historie niecnych zamiarów sąsiada Gustavssona, który zamierza zapolować na kręcącego się po okolicy łakomego lisa. Bohaterowie przyłączają się do sąsiada, ale ich plany są nieco inne. Używając dość wyjątkowych metod, zamierzają odstraszyć zwierzaka! Czy im się uda i kogo tak naprawdę wystraszą - dowiecie się, zaglądając do Polowania na lisa. Nie przegapcie ilustracji!

Koniecznie odwiedź dwójkę przyjaciół na ich wesołej, pełnej niespodzianek stronie internetowej: www.PettsoniFindus.pl :)

[ Wiek 3+ ]


Inne książki wydane w ramach serii

 • Ta książka pełna jest humoru. Przysłowiową kropką nad i są ilustracje autora. Cudnie pokazują klimat tej opowieści. Najpierw przygotowania do przestraszenia lisa, cała krzątanina, snucie planów, szykowanie wielkiego wystąpienia Findusa w roli…. – nie zdradzę, choć przyznaję, muszę ugryźć się w język.
  Czytaj więcej na: poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2011/06/Polowanie-na-lisa-Sven-Nordqvist.html
 • Atutem książek są zabawne dialogi, w których uczestniczą wszyscy mieszkańcy zagrody. Stary Pettson szanuje swoich podopiecznych, nawet jeśli sprawiają mu kłopoty. Mali czytelnicy uczą się od bohaterów, że każdy problem znajduje swoje rozwiązanie, jeśli działa się wspólnie, podejmuje wzajemny dialog i słucha drugiej strony.
  Czytaj więcej na:
  zaksiazkowani.blogspot.com/2010/03/idylla-svena-nordqvista-pettson-i.html
 • osiem książeczek autorstwa Svena Nordqvista (...) to wesołe historie o niezwykłej przyjaźni pomysłowego staruszka Pettsona i skorego do zabaw kota Findusa, którzy żyją w bezpiecznym świecie. Wystarcza im do życia własne towarzystwo, w którym zawsze się dzieje coś ciekawego i jest wesoło. To, co proste, komplikuje się u nich w nieco abstrakcyjny sposób i tworzy historię, która za każdym razem zaciekawia dorosłych i małych w naszym domu.
  Czytaj więcej na: kokonfantazji.blogspot.com/2011/02/seria-o-przygodach-pomysowego-pettsona.html
 • (...) na pozór zwykłe gospodarswto, kurnik, szopa i drewutnia stają się miejscami śmiesznych, a niekiedy prawdziwie wybuchowych wydarzeń, i to dosłownie, bo kto na lisa zastawia petardy??? A to jeszcze nie koniec! Jest tego więcej i można się wystraszyć! A potem śmiać do upadłego, bo koncówka jest bardzo zaskakująca i pouczająca.
  Czytaj więcej na: http://kajecisko.blogspot.com/2009/07/na-lisa-sven-nordgvist.html
 • Opowiastka dostarczyła nam sporej dawki śmiechu, a czytanie jej (czyli strona językowa) było ogromą przyjemnością. Tekstu jest całkiem dużo, tak jak i szczegółów na świetnych ilustracjach, które na długo przykuwają naszą uwagę. Świetnie nadają się one np. do zabawy w odnajdywanie przedmiotów. (...) Sven Nordqist ze znakomitym wyczuciem buduje napięcie, nie wywołując u dziecka żadnego znudzenia.
  Czytaj więcej na: http://slowemlukrowane.blogspot.com/2012/02/polowanie-na-lisa-sven-nordqvist.html
 • Podobała mi się gradacja napięcia i pomysłów. Jeden pomysł rodził następny i tak nazbierała się niezła kupka. Dziać się będzie, to mogę Wam obiecać. Ilustracje zachwycają pomysłowością i dbałością o szczegóły. Wszystko jest ważne. Mysia rodzina, która siedzi w małej wannie byłaby mało realna, gdyby z prysznica nie kapała woda. Historia mądra, zabawna i wprowadzająca w dobry nastrój.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkaaurelii.blogspot.com/2013/02/polowanie-czas-zaczac.html
 • „Polowanie na lisa” to kolejna już pełna trochę absurdalnego humoru historia o Findusie i Pettsonie, która może nas rozśmieszyć do łez i jednocześnie zarazić optymistycznym spojrzeniem na świat. Jak zwykle nic nie można zarzucić ani konstrukcji fabuły, ani zabawnym kolorowym ilustracjom Svena Nordqvista, a po prostu genialne i naprawdę zaskakujące zakończenie sprawia, że to zdecydowanie najlepsza książka cyklu.
  Czytaj więcej na: http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=16587

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński