Psychowzroczność

Przekształć własny umysł zgodnie z regułami nowej wiedzy o empatii
nakład wyczerpany
oprawa miękka
autor: Daniel Siegel
przekład: Piotr Budkiewicz
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 366
rok wydania: 2011
format: 145 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-591-6

cena detaliczna

35.10 zł39.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Psychowzroczność

oprawa miękka

Przełomowa książka pioniera w dziedzinie pielęgnacji zdrowia psychicznego, który tym razem poświęcił uwagę psychowzroczności, która jest zdolnością spoglądania w głąb własnego umysłu i odczuwania empatii w celu wprowadzenia pozytywnych przemian.

Doktor na Uniwersytecie Harvarda i profesor psychiatrii Akademii Medycznej UCLA, Daniel Siegel stworzył pojęcie psychowzroczności w celu opisania innowacyjnej metody połączenia neurologii z praktyką psychoterapeutyczną. Dzięki bogactwu doświadczenia i dostępowi do wyników najświeższych badań, doktor Siegel z powodzeniem przedstawia szerokiej publiczności nowe, terapeutyczne narzędzie. Wykorzystując m.in. historię konkretnych przypadków ze swojej praktyki klinicznej, autor demonstruje, jak stosować psychowzroczność do rozwiązywania wielu problemów psychologicznych i międzyosobowych, począwszy od zaburzeń o charakterze lękowym, a skończywszy na wpojonych schematach zachowań.

 

Książka polecana przez:

Załączone pliki

  • Siegel zapewnia, że po nabyciu psychowzrocznych umiejętności jesteśmy w stanie zmienić sposób funkcjonowania umysłu i ukierunkować życie na integrację. Wiadomo wszak, że zdrowy duch to podstawa wszelkiego szczęścia. Książka napisana językiem przystępnym, co pozwala nam dokładnie zapoznać się z teorią Siegela.
    Czytaj więcej na: http://ksiazka-online.pl/2012/02/psychowzrocznosc-wedlug-siegela/
  • Najciekawsze w książce jest jednak to, że „psychowzroczność”, jakkolwiek przetłumaczymy sobie ją na swoje potrzeby, jest procesem, który nieustannie w nas zachodzi, każdego dnia, w każdej sekundzie, a wszystko, co jest z nim związane, możemy zastosować w codziennym życiu. Nie zawsze jednak sobie to uświadamiamy, a szkoda. Uczy nas, jak olbrzymie znaczenie ma to, w jaki sposób wyrażamy emocje. Nie powinniśmy mówić: „Jestem sfrustrowany” tylko „Czuję frustrację”. Od razu widać różnicę, prawda? Po szczegóły przemianowania odczuć oraz umiejętność ich odpowiedniego wyrażania, zapraszam do książki. Na pewno Cię nie zawiedzie.
    Czytaj więcej na: http://psycholog-pisze.pl/psychowzrocznosc-daniel-j-siegel-recenzja/

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński