Różowy mózg, niebieski mózg

czyli o tym, jak niewielkie różnice w mózgach dziewczynek i chłopców staja się przepastne, i co z tym robić
bestseller
oprawa miękka
autor: Lise Eliot
przekład: Krzysztof Puławski
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 488
rok wydania: 2012
format: 145 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-587-9

cena detaliczna

40.50 zł45.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Różowy mózg, niebieski mózg

oprawa miękka

Książka ta w jasny i interesujący sposób pokazuje, że, wbrew pozorom, różnice w budowie mózgu chłopców i dziewczynek są niewielkie, a inne zachowania obu płci biorą się w dużym stopniu z wpływów środowiska i działania stereotypów. Oczywiście, geny i hormony mają wpływ na dzieci, ale stanowią jedynie początek zmian - decydujące są czynniki społeczne.

Lise Eliot, doświadczony neurobiolog i matka trojga dzieci, potrafi wyjść poza dzielące nas coraz bardziej stereotypy w rodzaju Mars i Wenus, nie twierdząc jednak, że różnice między płciami nie istnieją. W jej książce znaleźć można nie tylko najnowsze naukowe informacje na temat badań mózgu, ale też głęboko mądre i ludzkie rady dla rodziców i wychowawców, jak pomóc dzieciom, by osiągnęły pełnię swoich możliwości.

 

Książkę poleca:

psychologia w szkole

 • Książka Eliot jest nie tylko zbiorem wieloletnich i wielowątkowych badań nad mózgiem, płcią, rolami społecznymi, ale jest także zbiorem rad, zaleceń dotyczących tego, w jaki sposób wspierać dzieci, także ze względu na ich płciowość, jak pomóc im rozwinąć skrzydła, wzmocnić słabe strony, utrzymać te mocne.
  Więcej na: http://wswieciezyrafy.blogspot.com/2013/05/rozowy-mozg-niebieski-mozg.html
 • Pomimo, że książka jest naukowa autorka oszczędziła czytelnikom suchego komunikatu dodając do swojego pisania odrobinę serca. “Wojna płci” się skończyła. Czas na pracę u podstaw, która pozwoli rozwijać się jeszcze bardziej. Wszystkim.
  Czytaj więcej na: ksiazka-online.pl/index.php/2012/07/rozowy-mozg-niebieski-mozg/
 • Lektura [...] książki „Różowy mózg, niebieski mózg" to pożytecznie spędzony czas, a także duża przyjemność. Nareszcie wiedza skrywana w bibliotekach uniwersytetów i najnowsze odkrycia nauki ujrzały światło dzienne i zostały przedstawione w sposób zrozumiały i dostępny dla czytelnika. Obszerna bibliografia oraz indeks publikacji dają pewność, że przedstawiona tam wiedza nie jest wyssana z palca, lecz rzetelnie przedstawiona.
  Czytaj więcej na: www.clubmamy.pl/index.php?p=mama_i_dziecko&art=23&article=308
 • Autorka neurobiolog, Lise Eliot jest prywatnie matką trójki dzieci,  w tej książce wyjaśnia, że mózgi chłopców i dziewczynek różowy-mózg-niebieski-mózgzasadniczo nie różnią się budową.
  Czytaj więcej na: http://mnz.pl/produkt/rozowy-mozg-niebieski-mozg/
 • To solidna dawka nauki połączona z konkretnymi poradami dla rodziców i wychowawców, którymi kończy się każdy rozdział. Rady dotyczą tego, jak biorąc pod uwagę różnice płciowe, wzmacniać mocne strony i pokonywać trudności, jak chłopcy mogą czerpać z obecności dziewczynek i na odwrót, czyli w skrócie: co my dorośli, możemy robić, żeby dzieci rozwijały się w najlepszym tego słowa znaczeniu.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkapsychologiczna.blogspot.com/2014/07/rozowy-mozg-niebieski-mozg.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński