Tort urodzinowy

oprawa twarda
ilustracje Sven Nordqvist
przekład: Barbara Hołderna
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 24
rok wydania: 2006
format: 210 x 297 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-200-7

cena detaliczna

21.51 zł23.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Pettson i Findus

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Tort urodzinowy

oprawa twarda

Findus, ukochany kot starego Pettsona, ma specjalny przywilej - obchodzi urodziny trzy razy do roku! Żadne urodziny nie mogą się obejść bez tortu, ale najpierw trzeba go upiec.

Jak się okazuje, są z tym pewne problemy i to nie tylko dlatego, że zabrakło mąki i potłukły się jajka. Dla postronnego obserwatora, jakim jest sąsiad Gustavsson, wszystko, co się dzieje w zagrodzie Pettsona, zakrawa na szaleństwo...

Kolejna pięknie ilustrowana książka o zabawnych perypetiach dwojga przyjaciół: staruszka Pettsona i jego bystrego, gadającego kota Findusa.

Koniecznie odwiedź dwójkę przyjaciół na ich wesołej, pełnej niespodzianek stronie internetowej: www.PettsoniFindus.pl :)

[ Wiek 3+ ]


Inne książki wydane w ramach serii

 • Kolejna książka z serii o kocie Findusie to sprawdzona lektura na miłe chwile z dzieckiem. Autorska książka Svena Nordqvista po raz kolejny wciągnęła nas do świata przygód sympatycznej pary. Historia opowiedziana z dużą dozą humoru, ukazująca piękno przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem, do tego zilustrowana w oryginalny sposób. Kot i Pettson świetnie radzą sobie ze wszystkimi problemami, wspierają się nawzajem w ciężkich chwilach, mają oryginalne pomysły na wybrnięcie z sytuacji- to naprawdę wciągająca lekcja wychowania dla naszych pociech.
  Czytaj więcej na: poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2008/10/Tort-urodzinowy-Sven-Nordqvist.html
 • Atutem książek są zabawne dialogi, w których uczestniczą wszyscy mieszkańcy zagrody. Stary Pettson szanuje swoich podopiecznych, nawet jeśli sprawiają mu kłopoty. Mali czytelnicy uczą się od bohaterów, że każdy problem znajduje swoje rozwiązanie, jeśli działa się wspólnie, podejmuje wzajemny dialog i słucha drugiej strony.
  Czytaj więcej na: http://zaksiazkowani.blogspot.com/2010/03/idylla-svena-nordqvista-pettson-i.html
 • To wesołe historie o niezwykłej przyjaźni pomysłowego staruszka Pettsona i skorego do zabaw kota Findusa, którzy żyją w bezpiecznym świecie. Wystarcza im do życia własne towarzystwo, w którym zawsze się dzieje coś ciekawego i jest wesoło. To, co proste, komplikuje się u nich w nieco abstrakcyjny sposób i tworzy historię, która za każdym razem zaciekawia dorosłych i małych w naszym domu. Są tu też gadatliwe i lekko przemądrzałe kury, wścibski sąsiad Gustavson, piękna szwedzka przyroda...
  Czytaj więcej na: http://kajecisko.blogspot.com/2009/07/urodzinowy-sven-nordqvist.html
 • Niewątpliwie „Tort urodzinowy” to jedna z najbardziej zwariowanych opowieści o Findusie i Pettsonie, która potrafi rozśmieszyć zarówno dzieci, jak i rodziców czytających im tę książkę. Jak zwykle u Svena Nordqvista dodatkowym źródłem radości dla maluchów są zabawne, kolorowe rysunki autora, które jeszcze uwypuklają komizm poszczególnych scen. Tak więc jedynym niebezpieczeństwem związanym z „Tortem urodzinowym” jest, że od ciągłego śmiechu mogą nas rozboleć brzuchy.
  Czytaj więcej na: http://esensja.stopklatka.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=17732

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński