Trzeci najazd Marsjan

oprawa miękka
autor: Marek Oramus
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 392
format: 125 x 195 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-444-5

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Trzeci najazd Marsjan

oprawa miękka

Nowa powieść Marka Oramusa, czyli Wells, Strugaccy i Zajdel w jednym. Ekstrapolacja dzisiejszych wynaturzeń i dialog z tradycją gatunku SF. Fantastyka socjologiczna najwyższej próby.

W Wojnie światów Herbert George Wells opisał Pierwszy najazd Marsjan, a na podstawie tej książki Orson Welles stworzył później słynne słuchowisko, po którym pół Ameryki wpadło w panikę, przekonane, że nastąpiła inwazja z kosmosu.

W Drugim najeździe Marsjan braci Strugackich Obcy sprowadzili ludzkość do roli rezerwuaru cennych dla nich soków żołądkowych.

Trzeci najazd Marsjan Oramusa to przy dziełach wielkich poprzedników niemalże sielanka. Na wiecznie spragnionych dóbr konsumentów spada z nieba lawina promocji, szczęście nie zna granic. Niestety, skutkiem ubocznym tej filantropii jest zmiecenie z powierzchni Ziemi cywilizacji w znanej nam postaci.

Marek Oramus - od ponad 30 lat obecny na firmamencie polskiej SF. Pisarz, krytyk literacki, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach naukowych, z wykształcenia energetyk jądrowy. Autor kilkunastu książek, ostatnio wydane to Bogowie Lema i Kankan na wulkanie.

  • Nic tak nie komentuje naszych lęków socjologiczno-, popkulturowo – politycznych, jak fantastyka, a w szczególności SF. I nikt nie pisze już tak jak Oramus, którego niesamowicie oldschoolowy styl po prostu urzeka.(...) I to właśnie największa siła powieści Oramusa, społeczno-polityczna prawda i realizm. Bliskość i swojskość jakiej próżno szukać gdzie indziej, połączona z satyrą na konsumpcjonizm, utopie i dystopie.
    Czytaj więcej na: http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/06/15/trzeci-najazd-marsjan-marek-oramus/

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński