Twoje dziecko nie musi byc tyranem

Dlaczego wychowanie to nie wszystko. Drogi wyjścia
nakład wyczerpany
oprawa miękka
autor: Michael Winterhoff
przekład: Emilia Kledzik
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 152
rok wydania: 2011
format: 145 x 205 mm
ISBN: 978-83-7278-517-6

cena detaliczna

22.50 zł25.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Twoje dziecko nie musi byc tyranem

oprawa miękka

Psychiatra dziecięcy Michael Winterhoff próbuje rozwiązać problem bezradności wychowawczej współczesnych rodziców, polegający na częstym przejmowaniu przez dzieci kontroli nad procesem wychowania. Autor nazywa to zjawisko dziecięcą tyranią i udowadnia, że obecnie w wysoko rozwiniętych społeczeństwach dzieci coraz częściej - wbrew swojej woli i przy bezradności otaczających ich dorosłych - tracą respekt dla swoich wychowawców, co prowadzi do frustracji, rodzinnych konfliktów i niedoborów emocjonalnych, gdy dzieci te zaczynają dorastać.
Jak wyjść z tego kryzysu? Dorośli, zwłaszcza rodzice i nauczyciele, powinni być świadomi swojej odpowiedzialności za rozwój psychiczny powierzonego im dziecka. To od nich zależy, czy z małego tyrana wyrośnie szczęśliwy, spełniony, zdrowy człowiek. Klasyczny model wychowania Winterhoff proponuje zastąpić nowoczesnym, który uwzględnia fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne dojrzewanie dziecka. Dowiadujemy się na przykład, na jakim etapie rozwoju psychicznego znajduje się raczkujące niemowlę i z jakim poziomem stresu jest gotowe sobie poradzić, by pozostało to bez szkody dla jego kształtującego się obrazu świata oraz że nie każdy trzynastolatek jest gotów na samodzielne kontrolowanie higieny własnego ciała.
Książka dla dorosłych, którzy z niepoważanych dyktatorów chcą się stać wrażliwymi instruktorami, wspierającymi dzieci w procesie dorastania.

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński