Uwaga, budowa!

Jak się projektuje i buduje dom
oprawa twarda
autor: Rolf Toyka
ilustracje Ferenc B. Regös
przekład: Emilia Kledzik
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2011
format: 395 x 228 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-590-9

cena detaliczna

31.41 zł34.90 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Uwaga, budowa!

oprawa twarda

Bestsellerowa w Niemczech, oryginalna edukacyjna książka dla dzieci pokazująca proces budowy domu - od pomysłu do realizacji. Historia opowiedziana jest w pierwszej osobie przez Marka, chłopca relacjonującego czytelnikom swoją przygodę, gdy uczestniczy w powstawaniu domu - od etapu pomysłu, przez fazę powstania projektu, przygotowanie miejsca - po drobiazgowo pokazaną budowę i etap wyposażania budynku.
Atrakcyjne rozwiązania edytorskie, m.in. zakładki uzupełniają narrację, prezentując kolejne etapy, zawierają fachowe rysunki planów, materiałów budowlanych, narzędzi. Książka uczy, na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia - jakim jest budowa domu, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie, pod warunkiem że dysponuje się wiedzą i umiejętnością profesjonalnego zorganizowania pracy.

W roku 2010 książka została nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis.

Publikacja wydana dzięki pomocy finansowej Przedsiębiorstwa Techniczno-Budowlanego Nickel Sp. z o.o.
nickel


Patroni medialni:

murator

Sztuka architetury

 

Poniżej znajdziecie materiały warsztatowe do zabaw z dziećmi - zachęcamy do korzystania!

Galeria zdjęć

 • Z niemiecką dokładnością i precyzją autorzy książki prowadzą czytelnika przez kolejne etapy i zakamarki powstawania obiektu. Wcielając się w ciekawskiego Marka, rejestrują i komentują zachodzące zmiany. Do pomocy dodają dziecku dorosłego znawcę tematu – wujka architekta. Dzięki niemu to, co oglądamy, przechodząc koło budowy, zyskuje kompetentne wyjaśnienie. Dowiadujemy się, jak elementy konstrukcji i rozplanowanie wnętrz przedstawia architekt i jak przekłada się to na późniejszą pracę majstrów i robotników.
  Czytaj więcej na: http://www.zw.com.pl/artykul/1,639071.html
 • Książka ma ciekawą formę. Każda rozkładówka przedstawia aktualny stan budowy. Prawa strona to duża ilustracja szczegółowo obrazująca etapy powstawania domu. Na lewej stronie znajdziemy komentarz Marka. Dodatkowo odmykamy skrzydełko jednej ze stron i znajdujemy informacje, o pracy architekta i budowlańców oraz serię zdjęć. Są to szczegóły, które zadowolą nawet najbardziej ciekawe dziecko.
  Czytaj więcej na: http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/2011/11/rolf-toyka-uwaga-budowa-jak-sie-buduje.html
 • Książka „Uwaga! Budowa” w ciekawy sposób przedstawia młodemu czytelnikowi cały proces powstawania domu. Od pomysłu, przez kolejne etapy realizacji. Uczy na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednią wiedzą i umiejętnością organizacji pracy.
  Czytaj więcej na: http://www.infoarchitekta.pl/artykuly/1-ciekawostki/4128-uwaga-budowa---pierwszy-krok-w-przestrzen.html
 • Rolf Toyka zdecydował się skierować swoją książkę do najmłodszych czytelników i potraktować ich bardzo poważnie. Właściwie to podaje czytelnikom dłoń na powitanie, wręcza kask i zaprasza w te wszystkie obszary, które zwykle są zamknięte dla ciekawskich oczu. Pokazuje dzieciakom cały przebieg wznoszenia domu dla Marka i jego rodziny. I nie jest to skrócona wycieczka z uproszczonymi rysunkami – wyruszamy raczej w wyprawę uzbrojeni w rzetelny przewodnik.
  Czytaj więcej na: http://slowemlukrowane.blogspot.com/2012/01/uwaga-budowa.html
 • Książka poszerza nie tylko wiedzę, ale i wyobraźnię czytelnika. Zdjęcia oraz towarzyszące im krótkie opisy pozwalają niemal dotknąć materiałów, poczuć ich fakturę, usłyszeć dźwięk towarzyszący zetknięciu z rozmaitymi narzędziami i przedmiotami codziennego użytku, jak rolki czy szklane kulki.
  Czytaj więcej na: cuda-cudanakiju.blogspot.com/2015/09/praktyczna-opowiesc-o-narodzinach.html

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński