W pierścieniu ognia

bestseller
oprawa miękka
przekład: Piotr Budkiewicz Małgorzata Hesko-Kołodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 360
rok wydania: 2009
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-395-0

cena detaliczna

26.91 zł29.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Igrzyska śmierci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

W pierścieniu ognia

oprawa miękka

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę, a zwycięzca może być tylko jeden.

W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników, Katniss Everdeen i Peeta Mellark, udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają.

"W pierścieniu ognia" Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty!

Trylogia Suzanne Collins to prawdziwy bestseller: wszystkie trzy tomy odniosły niekwestionowany czytelniczy i sprzedażowy sukces. Wartka akcja i trzymająca w napięciu historia nie zawiodą nawet wymagających czytelników.

Koniecznie odwiedź stronę specjalną poświęconą trylogii Igrzyska śmierci: obejrzyj zwiastuny, wypróbuj sił w grze o przetrwanie i pobierz tapety.

Zobacz zwiastun filmu:

 


Patronat:

Gildia.plGameExe


Inne książki wydane w ramach serii

 • Cała akcja powieści rozgrywa się na granicach – pomiędzy marzeniem a rzeczywistością, pomiędzy zamkniętym dystryktem a wolnością za drutami, między życiem a śmiercią, areną a światem poza nią. Takie usytuowanie pozwala podtrzymywać nieustanne napięcie, wspomagane dodatkowo kolejnymi, zaskakującymi zwrotami wydarzeń.
  Czytaj więcej na: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/suzanne-collins/w-pierscieniu-ognia/recenzja

 • Kontynuacja cyklu (...)  nadal trzyma w napięciu. Ostro prowadzi, zawieszaną co jakiś czas, w najbardziej dramatycznych momentach, akcję; przyciąga mocnymi wizerunkami bohaterów i podszytym ironią poczuciem humoru autorki.Książka teoretycznie przeznaczona została dla nastolatków. Niebezpiecznie wciąga jednak i ich rodziców.
  Czyta więcej na: http://www.zw.com.pl/artykul/491352_Warto_czytac___W_pierscieniu_ognia_.html

 • Trochę brakuje takich objawień na rynku książkowym. Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że wszystko zrobiło się jakieś takie do siebie podobne. Dawno nie doznałam jakiegoś zaskoczenia, czytając książki dla młodzieży. Dlatego właśnie polecam pierwszą, jak i drugą część trylogii Suzanne Collins (...)!
  Czytaj więcej na: http://www.amanita.pl/index.php?id=394

 • „W pierścieniu ognia” idealnie trzyma poziom pierwszego tomu, nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że drugi tom prezentuje się znacznie lepiej.
  Czytaj więcej na: http://odcienpurpury.blox.pl/2009/11/8222W-pierscieniu-ognia8221-Suzanne-Collins.html

 • Podsumowując (...) czym prędzej sięgnijcie po te książki. Warto. Mnie do dziś wzrusza myśl o nich i planuję ponową lekturę tego fenomenu. "W pierścieniu ognia" nadaje się dla wszystkich poza osobami wrażliwymi psychicznie we względu na sceny mordestw., ale jednocześnie stanowi swego rodzaju pomoc psychologiczną.
  Czytaj więcej na: http://heaven-for-readers.blogspot.com/2013/11/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html
 • Katniss jest specyficzną postacią. Niektórzy kochają ją całym sercem, inni nie mogą jej znieść. Bardzo kocha swoją rodzinę i przyjaciół i jest gotowa na wszystko, aby zapewnić im szczęście oraz bezpieczeństwo. Dla mnie Katniss jest bohaterką i przykładem, choć również człowiekiem; nie można o tym zapominać.
  Czytaj więcej na: http://bucherwelt.blogspot.com/2013/11/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html
 • "W pierścieniu ognia" wywarła na mnie dużo większe wrażenie niż "Igrzyska Śmierci". Zakończenie jest obiecujące i zamierzam jak najprędzej sięgnąć po kontynuację, noszącą wdzięczną nazwę "Kosogłos". Szczerze Wam polecam całą trylogię, bo słusznie mówią, że "Igrzyska śmierci" to coś, czego się nie zapomina. Jeżeli raz się przeczytało, nigdy już nie będzie się żyć tak samo. Wnoszą do naszego życia bardzo wiele
  Czytaj więcej na: http://zaczytane-zwariowane.blogspot.com/2013/11/074-w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html
 • Panem jest wprawdzie fantastycznym, futurystycznym tworem, ale mechanizm postępowania władzy niemal do złudzenia przypomina to, co działo się w krajach komunistycznych.  (...) Świetnie został także pokazany świat mediów i reality show wraz z całym ich zakłamaniem, grą pod publiczkę i manipulowaniem widzami, którzy bezwolnie dają się ogłupiać temu, co widzą na szklanym ekranie.
  Czytaj więcej na: http://www.kacikzksiazka.pl/2015/01/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html#more

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński