Wesoły Ryjek

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 48
rok wydania: 2010
format: 210 x 227 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-428-5

cena detaliczna

22.41 zł24.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Wesoły Ryjek

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Wesoły Ryjek

oprawa twarda

Opowiadania o Wesołym Ryjku, który ma mamę, tatę, żółwia przytulankę, ogonek, no i ryjek  oczywiście wesoły.

Twórca "Pana Kuleczki" wspólnie z autorką zabawnych ilustracji Agnieszką Żelewską stworzyli pełną uroku i humoru książeczkę o perypetiach niezwyczajnego bohatera, którego wyróżnia nie tylko imię, ale też chrapka na codzienne przygody. Wesoły Ryjek odkrywa świat i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy  jak to się dzieje, że zegar chodzi, co tajemniczo stuka za oknem, jak zbudować szałas, jak kończą się podróże w nieznane, co tak naprawdę można ulepić z plasteliny... Z pewnością każdy przedszkolak chętnie się z nim zaprzyjaźni!

 

Koniecznie zobacz kolejne tomy opowiadań o Wesołym Ryjku:

[Dla dzieci 2+]

 

Poniżej znajdziecie materiały warsztatowe do zabaw z dziećmi - zachęcamy do korzystania!

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

 • Czytanie książeczki o Ryjku przypomina trochę wizytę na ekspozycji pełnej wyolbrzymionych przedmiotów. Główny cel takiej prezentacji to – poza niezłą zabawą – szansa na zmianę spojrzenia dorosłych widzów. Przypomnienie, że kiedyś też byli mali.
  Czytaj więcej na: http://www.zw.com.pl/artykul/519550.html
 • Opowiastki o przygodach Wesołego Ryjka są krótkie i wyraziste, dotyczą zawsze jednej sprawy, znanej maluchom. Rozpoczynają się każdorazowo tym samym powitaniem, kończą – małym podsumowaniem przygody. U Widłaka Wesoły Ryjek sam przedstawia kolejne historie, dzięki czemu uzyskujemy obraz codzienności przefiltrowany przez wyobraźnię dziecka – i dobre poczucie humoru autora, ale do tego już czytelników, którzy z twórczością Widłaka się zetknęli, przekonywać nie trzeba.
  Czytaj więcej na: tu-czytam.blogspot.com/2010/10/wojciech-widak-wesoy-ryjek.html
 • Rzeczywistość jaką stworzył Wojciech Widłak przedstawiając czytelnikom Wesołego Ryjka jest bezpieczna, przepełniona zrozumieniem, wyrozumiałością, serdecznością i szacunkiem. Czuć, że rodzice kochają Wesołego Ryjka, że sprawia im przyjemność spędzanie czasu z synkiem i cieszą się jego zapałem do gromadzenia doświadczeń.
  Czytaj więcej na: prowincjonalnenauczycielstwo.blogspot.com/2010/10/wojciech-widak-wesoy-ryjek.html
 • Widłak stara się jak najdokładniej odtworzyć sposób myślenia dziecka i pokazać jego sposób postrzegania świata. Widać to na poziomie samej fabuły, jak również stylizacji językowej. Prosta składnia, krótkie zdania, podobnie zbudowane całe frazy. Dzięki temu mały czytelnik łatwo będzie mógł się utożsamiać się z głównym bohaterem, który myśli tak, jak on.
  Czytaj więcej na: www.clubmamy.pl/index.php?p=kultura&art=62&article=134
 • "Wesoły Ryjek" to lektura dla dzieci i rodziców. Maluchy śledzą przygody bohatera z wypiekami na twarzy, a dorośli uczą się od niego świeżego spojrzenia na prozaiczne, niezauważalne na co dzień sprawy.
  Radość życia, ciekawość świata, prostota i logika w rozumowaniu, spontaniczność w wyrażaniu uczuć – tak scharakteryzowałabym Ryjka. A Autorowi szczerze zazdroszczę umiejętności patrzenia na świat oczami dziecka.
  Czytaj więcej na: http://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/152:/1933:wesoly-ryjek-recenzja
 • Świat Wesołego Ryjka jest prosty – jak świat jego czytelników. W tej książce (i w tym świecie) są oprócz niego tylko mama, tata i żółw przytulanka, a ich życie toczy się w domu i ogródku. Ten mały świat jest jednak zupełnie wystarczający, żeby Ryjek codziennie dowiadywał się czegoś nowego – tak jak jego czytelnicy.
  Czytaj więcej na: http://poczytajmi.blox.pl/2010/12/Wesoly-Ryjek.html
 • (...) świat w tej książce to świat bezpieczny, pełen miłości i zrozumienia. Rodzice Wesołego Ryjka mają dla niego zawsze czas. A CZAS to przecież skrót od: C-cierpliwości, Z- zachwytu, A – akceptacji, S – szacunku. To również znajdujemy w tej książce i nasze dzieci, które tego wszystkiego potrzebują, a co dostaje Wesoły Ryjek, a przez niego – słuchające maluchy. Ze świata bezpiecznego – zawsze żal wychodzić. No chyba, że w tym rzeczywistym czekają rodzice, którzy zawsze mają czas.
  Czytaj więcej na: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2010/12/Wesoly-Ryjek-Wojciech-Widlak-Agnieszka-Zelewska.html
 • Prosty, barwny język, szczypta humoru i różnorodność tematyczna  - to wszystko znajdziemy w tych książeczkach. Lektura bardzo wciągająca dla młodego czytelnika, bez grama nudy, moralizatorstwa, pozwalająca dziecku na samodzielne wyciągnięcie wniosków i podzielenie się nimi z Wesołym Ryjkiem. Warte uwagi są również ilustracje: proste, kolorowe, z małą ilością detali, prowokujące do rozwijania ich w wyobraźni.
  Czytaj więcej na: http://karmelkowyczas.blogspot.com/2014/03/wojciech-widak-wesoy-ryjek-media-rodzina.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński