Wielka księga średniowiecznych legend

nakład wyczerpany
oprawa twarda
przekład: Piotr Fornelski
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 112
rok wydania: 2008
format: 215 x 260 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-289-2

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Wielka księga średniowiecznych legend

oprawa twarda

Choć wiele wieków dzieli nas od czasów Średniowiecza, to wciąż pobudzają naszą wyobraźnię opowiadane po wielokroć pieśni rycerskie i poematy: Pieśń o Rolandzie, Pieśń o Nibelungach, Pieśń o Cydzie. Tu znajdziesz opowieści o różnych sławnych postaciach z dworu króla Artura: o Gawenie i Zielonym Rycerzu, o Ywainie, czyli Rycerzu z Lwem, o Lancelocie zakochanym w królowej Ginewrze czy wreszcie młodym i prostodusznym rycerzu Percewalu.


 • Rysunki są w „Wielkiej księdze średniowiecznych legend” stylizowane i wyglądają jak stworzone przed wiekami, utrzymane są konsekwentnie w stylistyce, która w jakiś sposób ze średniowieczną twórczością się kojarzy. To rozwiązanie potęguje jeszcze wrażenie „inności” książki, jej egzotyki. Chociaż zaprezentowane w tym tomie historie są mocno skrócone, silnie działają na wyobraźnię, są atrakcyjne dla dzieci i odwołują się do niemal kanonicznych motywów z twórczości dla najmłodszych.
  Czytaj więcej na: http://www.granice.pl/recenzja,wielka-ksiega-sredniowiecznych-legend,1711
 • Biorąc do ręki Wielką księgę średniowiecznych legend odniosłam takie miłe wrażenie, jakbym obcowała z prawdziwą księgą z odległej epoki. Sama okładka - gruba i solidna, jak słynne pierwsze księgi rękopiśmienne oprawne w deskę powlekaną skórą (stąd też słynne - czytać od deski do deski),  z wyciętymi gotyckimi oknami, ozdobna czcionka- wyraźne i krągłe litery, a przede wszystkim dbałość o całe wydanie - natychmiast skojarzyły mi się z benedyktyńską pracowitością, cierpliwością i trudem, z jakimi powstawały pierwsze księgi (...).
  Czytaj więcej na: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2009/03/Wielka-ksiega-sredniowiecznych-legend-Francesc.html
 • Książka została pięknie wydana i sama w sobie stanowi dzieło sztuki. Ciekawy projekt okładki, niezwykłe ilustracje, to wszystko buduje klimat opowieści średniowiecznych. Autorzy zadbali również o to, by niejako „wciągnąć” czytelnika do opowieści. Otwierając książkę staje się on członkiem Zakonu Czytelników Średniowiecznych Legend.
  Czytajj więcej na: http://mamaczyta.pl/piekne-ilustracje/wielka-ksiega-sredniowiecznych-legend

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński