Wiersze, że aż strach!

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2012
format: 210 x 227 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-063-8

cena detaliczna

22.41 zł24.90 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Wiersze, że aż strach!

oprawa twarda

Małgorzata Strzałkowka ma już na koncie kilka książeczek z wierszami dla dzieci. Niektóre z nich ilustrowała sama - ciekawymi, - niebanalnymi kolażami.
Równie ciekawe i niebanalne są jej wiersze, skrzące się od igraszek słownych i dowcipnych skojarzeń. Miłośnikom poezji dla dzieci - przypomną też zapewne stare, dobre wzory spod znaku Brzechwy i Tuwima. "Wiersze, że aż strach!", mówią, jak tytuł wskazuje, o strachu.
Dzieci lubią być straszone, szczególnie gdy łączy się to z dobrą zabawą i niczym nie grozi. Lubią też obłaskawiać strach, a książeczka Małgorzaty Strzałkowskiej, mająca prócz  zapewniania rozrywki funkcję terapeutyczną, na pewno im w tym pomoże.

"Wiersze, że aż strach!" Małgorzaty Strzałkowskiej zdobyły w 2003 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (statuetkę Koziołka Matołka) przyznawaną przez fundację Książka dla Dziecka oraz otrzymały nominację w konkursie IX Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Teraz "Wiersze, że aż strach!" można kupić z dołączoną płytą CD, na której wiersze czyta znakomity aktor Jerzy Stuhr!

"Wiersze, że aż strach! znajdują się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

 • Strach ma wielkie oczy... Nic bardziej mylnego! Bo oto okazuje się, że stracha można przytulić! Małgorzata Strzałkowska podjęła bardzo udaną próbę oswojenia strachu nie tylko wierszem, ale też za pomocą niebanalnych ilustracji – kolaży.
  Czytaj więcej na: zaksiazkowani.blogspot.com/2010/03/strachy-na-lachy-magorzata-strzakowska.html
 • Dydaktyzm jest zręcznie zawoalowany (...) z wierszy wyłania się zachęta do przezwyciężenia własnego strachu.
  Autorka udowadnia więc, że strach można obłaskawić, a nawet go... polubić! W ostatnim wierszu mówi: Przytul stracha!, bo tylko wtedy maleje on i łagodnieje, a nawet mruży oczy jak kot.
  W zbiorku, jak zwykle, nie brakuje łamańców językowych, np. przędą przędzę cztery jędze,/przy przędzeniu życie pędzą, i w ucho ducha puchem buch!. Każdy wiersz jest zilustrowany wspaniałym kolażem autorki (które to - jak jest napisane na stronie tytułowej - były "wyklejane we wtorki".
  Czytaj więcej na: http://poczytajka.blogspot.com/2010/06/magorzata-strzakowska-wiersze-ze-az.html 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński