Wierszyki łamiące języki

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2006
format: 210 x 227 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-193-2

cena detaliczna

22.41 zł24.90 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Wierszyki łamiące języki

oprawa twarda

Wierszyki łamiące języki to kolejny tom pełen szalonych rymów wymagających językowego mistrzostwa. Nie pootykać się w trakcie czytania to prawdziwie ambitne wyzwanie. Tym razem książeczka w dowcipny i wirtuozersko absurdalny sposób opisuje zwierzęta: duże i egzotyczne; mniej widoczne, jak kotek czy królik; najmniejsze i mniej znane, jak bzyg czy trznadel. Książka wzbogacona jest o charakterystyczne kolaże autorki, znane już czytelnikom z wcześniejszych tomików.

Wierszyki łamiące języki znajdują się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.


Recenzja z serwisu Merlin.pl

Marzena Kowalska 2006-03-16
Trudne słowa, zabawne historie!

Jeśli chcesz rozrzucić myśli, złamać słówka, przebrać nazwy, zajrzyj tutaj, już czekają, dziwne zdania i obrazy! W małej książeczce, pośród rysunków, skryły się bardzo dziwne wierszyki, bardzo są zwięzłe, wprost i zabawne, ale wstrętnie łamią nasze języki. Są to podobno zwykłe wierszyki, ale dziwnie pokrętne myśli autorki postanowiły z nich uczynić karmiące dyktanda, koszmarne wymysły. Teraz każda nauczycielka, chcąc swoim uczniom zmrozić krew w żyłach, może po prostu zamachać zdaniem, które postawi w słup każde oczy. Wystarczy przecież, że wyciągnie z kieszeni (krztusząc się bezczelnie ze śmiechu) jeden taki straszny koszmarek i już o z kreską, "z" z kropeczką dziwną się wydają spraweczką. Przeliteruje taka biednym skazańcom: dyktando, kartkówkę, koszmarek dziwniutki. A biedne dzieci, jak galernicy, obgryzać zaczną ołówkom końcówki. I tak wierszyki pani Małgosi, dla jednych zabawą, dla innych są męką. Ale wszyscy i dzieci, i ołówki, zgodnie zadają to samo pytanie – czy samej autorce, łatwo idzie ich czytanie?

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński