Wyspa na ulicy Ptasiej

oprawa twarda
autor: Uri Orlev
ilustracje Ora Eitan Tchernov
przekład: Ludwik Jerzy Kern
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 232
rok wydania: 2011
format: 125 x 195 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-514-5

cena detaliczna

22.50 zł25.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Wyspa na ulicy Ptasiej

oprawa twarda

Jedenastoletni Alek mieszka wraz z rodzicami w getcie warszawskim w czasie II wojny światowej. Kiedy hitlerowski okupant rozpoczyna akcję likwidacyjną dzielnicy, chłopcu udaje się ukryć w starym, zrujnowanym domu. Ten dom staje się dla niego bezludną wyspą, na której zmuszony jest spędzić samotnie kilka miesięcy. Alek czeka jednak na powrót ojca i to dodaje mu sił, by przetrwać w niezmiernie ciężkich warunkach, w obliczu śmiertelnego zagrożenia.Zapraszamy do lektury wywiadu z pisarzem w tygodniuku Polityka. Można się z nim zapoznać, klikając w link poniżej: wywiad w Polityce

 

 • "Wyspa na ulicy Ptasiej” to książka pełna cudów – autor wynagradza swojemu bohaterowi zabrane przez wojnę dzieciństwo. Roztropny Alek przeżywa przygodę, chociaż groźną, to i bardzo ładną. Udowadnia sobie, że może przetrwać, zdany tylko na własne siły i na swoją pomysłowość.
  Czytaj więcej na: tu-czytam.blogspot.com/2011/06/uri-orlev-wyspa-na-ulicy-ptasiej.html
 • W tym czasie, kiedy niebo zasłoniły ciemne ciężkie chmury, od czasu do czasu pojawiało się słońce, które dawało nadzieję i wzmacniało chłopca podczas oczekiwań na powrót ojca. Książka może w znakomity sposób przybliżyć młodym czytelnikom temat Holocaustu i II wojny światowej.
  Czytaj więcej na: poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2011/06/Wyspa-na-ulicy-Ptasiej-Uri-Orlev.html
 • Henryk Grynberg napisał kiedyś, że każdy uratowany z Holokaustu prowadził swoją małą wojnę z Hitlerem. Dla małego chłopca o imieniu Alek, bohatera książki Uri Orleva „Wyspa na ulicy Ptasiej” wojna ta była oczekiwaniem na powrót ojca.
  Czytaj więcej na: fzp.net.pl/inne-propozycje/wyspa-na-ulicy-ptasiej
 • Ponieważ bohaterem jest dziecko, które czasem umie zapomnieć o zgrozie wojny, robienie niektórych rzeczy staje się przygodą. Tym bardziej, że Alek czyta i lubi najsłynniejszą książkę Daniela Defoe... Dziecięcy robinson warszawski - dorosłym był na przykład Szpilman - właśnie nim jest Alek.
  Czytaj więcej na: http://nieparyz.blogspot.com/2012/10/alek-z-ulicy-ptasiej.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński