Zenek i mrówki

oprawa miękka
ilustracje Agata Wodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 192
rok wydania: 2011
format: 125 x 192 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-522-0

cena detaliczna

17.10 zł19.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Zenek i mrówki

oprawa miękka

Zenek, jak każdy dziesięciolatek, lubi gry komputerowe i zabawy z kolegami. Nadeszły wakacje - czas przygód i swobody. Ale jak to w życiu czasem bywa - nieoczekiwane zdarzenia psują najpiękniejsze plany. Okazuje się, że mama Zenka będzie opiekować się chorą babcią, więc chłopiec musi towarzyszyć ojcu na kilkudniowym... buddyjskim obozie. Początkowo Zenek buntuje się przeciwko decyzji rodziców. Jednak z czasem przekonuje się, że kilka dni bez telefonu komórkowego, telewizora, z dala od zgiełku i chaosu wielkiego miasta, nie tylko nie jest końcem świata, ale może przynieść mnóstwo nowych, ciekawych doświadczeń. Chłopiec ma okazję lepiej poznać zainteresowania swojego taty, a przy okazji może wreszcie rozwikłać zagadkę: co łączy jego imię, mrówki, niezwykłą podróż prapradziadka oraz Japonię?

"Zenek i mrówki" to mądra i niebanalna powieść Andrzeja Grabowskiego - nie tylko o buddyzmie, ale przede wszystkim o akceptacji trudności, jakie niesie los. Znakomita książka rodzinna - lektura dla młodszych, starszych i dorosłych.

Andrzej Grabowski jest z wykształcenia pedagogiem, a z zawodu autorem telewizyjnych programów dla dzieci. W wolnych chwilach pisze scenariusze filmów animowanych, piosenki i książki. Od wielu lat praktykuje buddyzm zen.

Książka "Zenek i mrówki" znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

  • Czy uda się pogodzić tęskniącego za nowoczesnością chłopca, fascynującą relację z podróży przez Azję pradziadka Sybiraka, sceny z życia mrówek, opowieść o tęsknotach Siddharty – założyciela buddyzmu oraz informacje na temat obcej religii no i relacje z obozu buddyjskiego? Zapewniam Was, że to możliwe.
    Czytaj więcej na: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2011/06/Zenek-i-mrowki-Andrzej-Grabowski.html
  • To, co Andrzejowi Grabowskiemu się udało w „Zenku i mrówkach” to drobne, błyskotliwe spostrzeżenia chłopca, które dają się prosto przełożyć na doświadczenia odbiorców. Zenek potrafi nazwać swoje emocje i skojarzyć je z konkretnymi sytuacjami, dzięki temu oswoi z odczuciami także inne dzieci.
    Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2011/06/andrzej-grabowski-zenek-i-mrowki.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński