Niezwykły Święty Mikołaj

oprawa twarda
ilustracje Sven Nordqvist
przekład: Magdalena Landowska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 144
rok wydania: 2012
format: 190 x 260 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-673-9

cena detaliczna

31.41 zł34.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Pettson i Findus

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Niezwykły Święty Mikołaj

oprawa twarda

Spokojny staruszek Pettson i jego niezwykły kot Findus znów przeżywają mnóstwo zabawnych przygód.
Pettson obiecał swojemu kotu Findusowi, że w Wigilię przyjdzie do niego Mikołaj. Skąd jednak wziąć prawdziwego Mikołaja? A może można go… zbudować? Pettson zajęty budowaniem wynalazku nie zauważa, że Findus czuje się opuszczony. No i do tego ci niezwykli mali goście… Czy Findus dostanie w końcu swojego Mikołaja? I co się tak naprawdę wydarzyło w Boże Narodzenie?
Niezwykła para przyjaciół tym razem występuje na kartach dłuższej opowieści w świątecznej, albumowej oprawie.

[ Wiek 3+ ]

Inne książki wydane w ramach serii

 • Nordqvist jak zwykle opowiada o skomplikowanych relacjach między ludźmi. Swą obecnością Findus przerywa rutynę życia Pettsona, jego spokojną, ale smutną codzienność. Staruszek przeżywa na nowo rzeczy zapomniane, odgrzebuje dziecięcy zachwyt i powściągliwie wyraża czułość. Jednak zmuszany jest do cierpliwości, gdyż kot często gra mu na nerwach. Tę książkę można więc czytać jako piękną opowieść o tym, co jesteśmy gotowi zrobić dla najbliższych.
  Czytaj więcej w "Rymsie"
 • Jeśli szukacie więc czegoś co można czytać przez kilka przedświątecznych wieczorów z dziećmi w różnym wieku, nowy Findus jest perfekcyjny. A jeśli do tego szukacie opowieści przepełnionej cudowną energią, w której nie padają słowa "Bóg", "Jezus" i "Matka Boska", to właśnie dla Was jest ta książka. Ale "Niezwykły Święty Mikołaj" jest także dla wierzących, którzy z każdym następnych rozdziałem będą mieli okazję obserwować wiarygodną, aczkolwiek nieoczywistą wizję częściowej przemiany zatwardziałego agnostyka.
  Czytaj więcej na ZORROBLOG
 • Nową opowieść S. Nordqvista polecam kilkulatkom z ostatnich grup przedszkolnych i uczniom początkowych klas podstawówki. A i dorośli świetnie się przy niej ubawią.
  Czytaj więcej w Kurierze Szczecińskim
 • Co się takiego wydarzyło w ten najpiękniejszy dzień w roku? Przeczytajcie sami! Ciepła, klimatyczna, świąteczna opowieść. Polecam! Może i wśród Was są takie niedowiarki i potrzeba Wam troszkę magii? Tu ją znajdziecie na pewno.
  Czytaj więcej na blogu Kajecisko

 • Piękna i klimatyczna historia, w sam raz na grudniowe dni. Jest w niej sporo humoru, takiego absurdalnego jak lubię, ale też szczypta magii i klimat szwedzkiej prowincji.Ta książka to opowieść o tym, co jesteśmy w stanie zrobić dla kogoś kogo kochamy...
  Czytaj więcej na blogu Mama nie tylko Adama
 • W „Niezwykłym Świętym Mikołaju” możemy więc delektować się kolejną pełną ciepła, a także nieco absurdalnego humoru intrygującą historią o Pettsonie i Findusie. Wierni fani przygód tej sympatycznej pary bohaterów z pewnością nie będą rozczarowani tą lekturą, gdyż znajdą tutaj to wszystko, za co już wcześniej polubili książki Svena Nordqvista – tyle że w znacznie większej dawce.
  Czytaj więcej w serwisie Esensja
 • W książce pojawiają się niezwykłe postaci. Listonosz z tajemniczą przesyłką - smarem do maszyny, który sprawia, że maszyna się nie zacina. Sprzedawca, który ma sprzedaż kukiełki, które mówią: „Wesołych Świąt! Czy są tu jakieś grzeczne dzieci?” Te wszystkie sytuacje sprawiają, że książka jest magiczna i bardzo niezwykła, podobnie jak zakończenie, którego nie będę zdradzać.
  Czytaj wiecej na: http://domowyzakatek.blogspot.com/2013/12/niezwyky-swiety-mikoaj.html#comment-form
 • Ciekawa powieść dla małych i dużych, warto na chwilę oderwać się od codzienności i zaglądnąć do innego świata. Zobacz jak staruszek przygotowuje niespodziankę dla swojego przyjaciela kota. Święta to magiczne chwilę które sami możemy za pociągnięciem sznurka stworzyć.
  Czytaj więcej na: http://swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com/2015/12/niezwyky-swiety-mikoaj.html
 • (...) tym razem [Pettson] chce spełnić bożonarodzeniowe życzenie swojego Findusa. Pragnie, by do kota przyszedł św. Mikołaj. Znając realia, chce go skonstruować i to w taki sposób, by kot nie poznał, że Mikołaj nie jest prawdziwy. (...) Zdarza się coś takiego, że Pettson „po raz kolejny musiał przyznać, że czasem dzieją się rzeczy, których nie można wyjaśnić. Pozostaje tylko cieszyć się, że było się świadkiem takich cudów“.
  Czytaj więcej na: http://slowemlukrowane.blogspot.com/2015/12/niezwyky-swiety-mikoaj.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński