Poznański przewodnik literacki

oprawa twarda
autor: Joanna Roszak Paweł Cieliczko
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 448
format: 165 x 235 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-365-3

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Poznański przewodnik literacki

oprawa twarda

Czyja fantazja zagnała słonie na poznański rynek? Jako kto pracował w Poznaniu Jan Kochanowski? Kto opisał milicjantów w Poznaniu czasów saskich, robiących na drutach pończochy?

Jeśli nie znasz odpowiedzi, sięgnij po Poznański przewodnik literacki. W niezwykłym bedekerze znajdą się literackie portrety stolicy Wielkopolski, nakreślone piórem prozaików i poetów wielu pokoleń i stuleci. Czytelnicy wyruszą w Poznań poznaniaków i gości (także obcokrajowców, m.in. Iana Serrailliera, Reinera Kunzego, Orsona Carda).
Portrety przedstawiają fragment utworu poświęcony konkretnemu miejscu Poznania, sylwetkę autora oraz opis miejsca. Dla redaktorów Poznańskiego przewodnika literackiego literatura stała się punktem obserwacyjnym, z tej książkowej wieży patrzyli na miasto. Herman Melville pisał: "niemal wszystkie dzieła literackie to przewodniki".

"Poznański przewodnik literacki" nie tchnie dostojeństwem, redaktorzy zbudowali konglomerat pokoleń i dykcji, co sprzyja pokazaniu Poznania o niemal stu sześćdziesięciu twarzach - bo tyle mieści haseł. Czytelnik znajdzie i opisy city, i odpowiedniki warszawskiej Saskiej Kępy Białoszewskiego. Poznań to nie tylko Teatralka i Koziołki, ale także szare bloki, rogatki i targowiska, szczegóły architektoniczne.

Zapraszamy do wędrówki po "ezoterycznym Poznaniu po godzinach szczytu" i głównymi szlakami poznańskich wycieczek.

 

Patronat medialny:

 

 

 

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji w Programie Drugim Polskiego Radia poświęconej Poznańskiemu Przewodnikowi Literackiemu - z udziałem redaktorów książki , pt.: Poznań nie jest książkową pustynią.

  • Wszystkie teksty są niezwykle ciekawe, widać, że były pisane z miłością do miasta i jego tradycji. Te emocje udzielają się czytelnikom, którym nie pozostaje nic innego jak po prostu przyjechać do Poznania i zapoznać się bliżej z jego kulturowym dziedzictwem. Dla rodowitych mieszkańców miasta – to książka, która z pewnością obudzi wiele sentymentów i przyniesie sporo wzruszeń.
    Czytaj więcej na: http://esensja.stopklatka.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=17583

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński