Pułapki myślenia

O myśleniu szybkim i wolnym
bestseller
oprawa miękka
przekład: Piotr Szymczak
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 672
rok wydania: 2012
format: 145 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-677-7

cena detaliczna

44.10 zł49.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Pułapki myślenia

oprawa miękka

Przełomowa książka o działaniu ludzkiego umysłu. Czy ludzie są świadomymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć „pułapek myślenia”. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji…
Daniel Kahneman, psycholog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, rozważa te zagadnienia i daje istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego mózgu. Kahneman objaśnia działanie umysłu i opisuje, jak o naszym myśleniu wspólnie decydują dwa systemy: ten szybki, intuicyjny i emocjonalny oraz drugi, wolniejszy, działający w sposób bardziej logiczny. Kahneman odkrywa przed nami niezwykłe możliwości – ale też błędy i usterki – szybkiego myślenia, wskazując wszechogarniający wpływ intuicyjnych wrażeń na nasze myśli i zachowania.

Więcej o książce - tutaj.

 

Tomasz Kozłowski WSNHiD - Recezna Recenzja książki
dr Tomasz Kozłowski
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

 

Książkę polecają:

 dziennik gazeta prawna  
 • Naukowiec przywołuje mnóstwo eksperymentów nie po to, by pochwalić się jakimiś badaniami czy opowiedzieć anegdotę – przykłady służą mu do ilustracji konkretnych tez. A te są równie ciekawe jak drogi do ich dochodzenia.
  Czytaj więcej na: http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=15566
 • Tak więc bardzo zwodnicze jest przekonanie, że ludzkie (a zwłaszcza te moje!) decyzje są na ogół dobrze uargumentowane, wybory konsumenckie niezależne od wpływów mediów, a przekonania oparte na wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Dlatego warto pochylić się nad lekturą tej odkrywczej książki-biblii ludzkiego myślenia i sprawdzić, kiedy powinna zapalić się w głowie czerwona lampka, by uniknąć zniekształceń poznawczych.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/1760/zwodnicza-intuicja
 • Dzięki lekturze "Pułapek myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym" poznacie wiele interesujących zagadnień, które wywarły ogromny wpływ m.in. na ekonomię, politykę i medycynę. Dowiecie się, jak na strategię podejmowania decyzji finansowych wpływa niechęć do ponoszenia strat, nadmierna pewność siebie, czy teoria perspektywy.
  Czytaj więcej na: http://psychika.net/2013/01/puapki-myslenia-daniela-kahnemana.html 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński