Helter Skelter

nakład wyczerpany darmowa wysyłka zewnętrzny wydawca
oprawa miękka
autor: Vincent Bugliosi Curt Gentry
przekład: Mirosław P. Jabłoński
wydawca: Szafa
ilość stron: 615
format: 145 x 210 mm
ISBN: 978-83-88141-08-9

cena detaliczna

27.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki

Helter Skelter

oprawa miękka

UWAGA! WYSYŁKA 0 ZŁ!


HELTER SKELTER. Prawdziwa historia morderstw Mansona autorstwa Vincenta Bugliosiego i Curta Gentry. Światowy bestseller; obok Z zimną krwią Trumana Capote`a najwybitniejsze i najlepiej się sprzedające w historii tego gatunku dzieło literatury faktu.

9 sierpnia 1969 roku w swoim domu przy Cielo Drive w zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana piękna aktorka, żona reżysera Romana Polańskiego Sharon Tate i ich nienarodzone dziecko. Oprócz Tate zginęli jej goście: słynny fryzjer hollywoodzkich gwiazd Jay Sebring, przyjaciel Polańskiego z czasów studiów w łódzkiej Filmówce Wojtek Frykowski i jego narzeczona, córka potentata kawowego Abigail Folger. Piątą, przypadkową ofiarą był 18-letni znajomy dozorcy.

Mordercami były dzieci-kwiaty, członkowie hipisowskiej komuny zwanej Rodziną, wyznawcy charyzmatycznego przywódcy, Charlesa Mansona.

Vincent Bugliosi, główny oskarżyciel w sprawie Mansona i trzech działających na jego rozkaz młodych zabójczyń, Susan Atkins, Patricii Krenwinkel i Leslie Van Houten, relacjonuje przebieg najgłośniejszego w dziejach USA procesu, dotyczącego zbrodni, której motyw był równie przerażający, jak jej okrucieństwo.

Książka doczekała się ekranizacji, tłumaczeń na większość języków i wydań na całym świecie. Tylko w USA została sprzedana w nakładzie 7 milionów egzemplarzy. Polskie wydanie zawiera 32 strony archiwalnych zdjęć.

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński