Mysi domek. Sam i Julia

bestseller
oprawa twarda
ilustracje Karina Schaapman
przekład: Jadwiga Jędryas
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 60
rok wydania: 2012
format: 265 x 302 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-680-7

cena detaliczna

31.50 zł35.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Mysi domek. Sam i Julia

oprawa twarda

Przetłumaczona na wiele języków, niezwykła książka dla dzieci.

Mysi domek jest projektem Kariny Schaapman, która zbudowała go jako tło dla tej książeczki. Mysi domek powstał z kartonowych pudeł i papieru mâché.
Do wykonania wnętrz Karina wykorzystała autentyczne tkaniny z lat 50., 60, i 70. XX wieku oraz przeróżne materiały.
Mysi Domek można oglądać od frontu, tyłu i z boku, a liczy on przeszło setkę pokoików, przejść, zakamarków wyposażonych w mnóstwo potrzebnych sprzętów. Myszy, które go zamieszkują, zostały zaprojektowane i wykonane przez Karinę.
W trakcie budowy poszczególnych pokoików w głowie Kariny powstawały historyjki do tej książki, z Samem i Julią w rolach głównych.

 

Zobacz drugą część przygód Sama i Julii "Mysi domek. Sam i Julia w teatrze".

 

Galeria zdjęć

 • Fotograficzna opowieść o nim [mysim domku] to niezwykły patchwork traktujący o życiu miejsca, niosący informacje o zwyczajach i upodobaniach mieszkańców, oryginalnością oraz dbałością o szczegół zapadający w pamięć. (...) Meandry urokliwych detali przykuwają uwagę znacznie dłużej niż tekst - spacer po nich jest sugestywny, mocno osadza opowieść w realnym świecie, daje wrażenie wkradania się w najgłębsze zakamarki podobnych ludzkim mieszkań. Imponują kunsztem i pracowitością w oddaniu niuansów, uwodzą pieczołowitością, zachęcają do powrotów do książki.
  Czytaj więcej na: http://kokonfantazji.blogspot.com/2012/11/mysi-domek-karina-schaapman.html
 • Przeglądaniu tej książki towarzyszy zachwyt i niedowierzanie. Jej adresat: bez wieku. To rzecz do podziwiania. (...) [Karina Schaapman] tworzy ciepły, wełniany świat pełen dzieci, życzliwych ludzi i sąsiadów, zapachu drewna, wypieków, otulających tkanin, firanek i muzyki. Świat, którego nie znała, i za którym wszyscy w jakiejś mierze tęsknimy.
  Czytaj więcej na: http://www.rp.pl/artykul/358625,958636-Miniaturowy-mysi-domek-Kariny-Schaapman-to-cudo.html
 • Rzadko zdarza się, byśmy docenili książeczkę dla dzieci ze zdjęciami. W świecie dziecięcej literatury niepodzielnie króluje ilustracja. Tym bardziej niezwykła jest propozycja Kariny Schaapman zatytułowana „Mysi domek".
  Czytaj więcej w "Przekroju"
 • Karina Schaapman zbudowała domek z kartonu i papieru masche. Ten zupełnie wyjątkowy dom o stu pokoikach, starannie umeblowanych z najwyższą dbałością o detale powstał jako tło do historyjek o Samie i Julii. (...) Mamy oto przed oczami niezmiernie sugestywną scenografię, która sprawia, że teatr tego przedstawionego świata wciąga nas w swoją prawdę z niespotykaną siłą.
  Czytaj więcej na: http://mamoteka.pl/2013/11/20/wchodzimy-do-mysiego-domku/#more-206
 • Kolejne strony pozwalają nam naprawdę wejść do Mysiego Domku- nareszcie widzimy bohaterów z bliska. Czyżby zadziałała magia i staliśmy się na chwilę maleńcy? Dokładnie widzimy mysie mieszkania i wszystko, co w nich umieszczono, nawet najdrobniejsze przedmioty. Wiernie naśladują te dobrze nam znane, ba, są nimi!
  Czytaj więcej na: http://nido-art.com/mysi-domek-sam-i-julia/
 • Sama nie wiem czy magia zamknięta w tych ilustracjach ma swoje źródło w tęsknocie za dzieciństwem, kiedy to sama konstruowałam miniaturowe mebelki z pudełek po zapałkach a ze skrawków materiałów szyłam lalkom stroje, czy też fakt, że cały ten domek istnieje naprawdę. Tak czy owak naprawdę trudno się od nich oderwać (...).
  Czytaj więcej na: http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2015/10/mysi-domek-ilustracje-ktore-mozna.html
 • Duży format książki i wyraźne fotografie pozwala tak wnikliwemu obserwatorowi jakim jest dziecko poznać każdy szczegół w domku. (...) Nie dość, że działa na wyobraźnię dziecka, pozwala się dziecku skupić i obserwować do woli. Jest tutaj tyle szczegółów, że nie prędko się znudzi...
  Czytaj więcej na: http://krzysiaczkowo.blogspot.com/2015/11/mysi-domek-sam-i-julia-wydawnictwo.html
 •  Niesamowite szczegóły, skrupulatnie przemyślane w każdym milimetrze, powtórzę się ale napisać to jeszcze raz muszę - ta książka to cudo! Domek głównych bohaterów to cudo! "Mysi Domek" wskoczył na szczyt listy naszych najpiękniejszych książek dla dzieci i przypuszczam, że długo tam pozostanie.
  Czytaj więcej na: http://www.dzieciaki-testuja.pl/2015/10/mysi-domek-sam-i-julia.html
 • Treści kierowane do najmłodszych czytelników są proste, ale w żadnym razie infantylne.
  Widoczny w nich realizm przyciąga, pozwala dziecku lepiej zaangażować się w treść. Karina pozwala swoim bohaterom bawić się i przeżywać wesołe przygody, ale nie unika też opisów zwyczajnych, codziennych zdarzeń jakich dziecko może doświadczyć, a także sytuacji smutnych.
  Czytaj więcej na: http://www.dobreksiazkimag.pl/?p=28436
 • Autorka sama od pierwszego skrawka materiału poprzez każdą małą niteczkę stworzyła mysi domek i ten domek zachwyca, oryginalnością, szczegółami, pomysłami i nieograniczoną wyobraźnią. Przede wszystkim jednak zaangażowaniem i ogromem pracy mnie ujęła, można gapić się wciąż i wciąż i dostrzegać coś nowego.
  Czytaj więcej na: http://www.dzieci-smieci.pl/w-dziurawym-bucie-mieszka-mysz/#

Zapisz

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński