Fantastyczna seria. Po drugiej stronie kałuży

nakład wyczerpany
oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 96 str
rok wydania: 2012
format: 125 x 170 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-681-4

cena detaliczna

17.91 zł19.90 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Fantastyczna seria. Po drugiej stronie kałuży

oprawa twarda

Maks, Zizi i Kapsel przyjaźnią się od pierwszej klasy. Mieszkają na tym samym osiedlu. Zizi (czyli Zosia) lubi komiksy i zwierzęta futerkowe, Kapsel (czyli Kacper) marzy o lataniu i uwielbia ciasteczka, a z Maksem…  wszystko jest możliwe. Urodził się i siedem lat mieszkał w Peru, gdzie nauczył się wielu dziwnych rzeczy. W wolnych chwilach konstruuje roboty. We własnym laboratorium!

Rodzice wygłupiają się jak dzieci? Czy to możliwe?
Maks, Zizi i Kapsel przekonują się, że tak!

Seria dla dzieci, które zaczynają samodzielną przygodę z czytaniem.

 

Poniżej znajdziecie materiały warsztatowe do zabaw z dziećmi - zachęcamy do korzystania!

Galeria zdjęć

 • Jako wielbiciel noszenia książek do szkoły (zazwyczaj nie ma okazji, żeby poczytać, ale przecież nigdy nie wiadomo) i w każde inne miejsce, od razu doceniłem format tych mini powieści. Oczywiście są dla młodszych dzieciaków, ale naprawdę fajnie się je trzyma w rękach, bo są małe, ale porządnie wydane.  Jest tu duża czcionka i sporo rysunków, więc można polecić już od pierwszej klasy do samodzielnego czytania.(...) Polecam, seria dostaje 6/7 bomb.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/02/MINI-TRYLOGIA.html 
 • Przeczytajcie trzy barwne, choć w warstwie ilustracyjnej monochromatyczne, historyjki z podwórka Maksa, Zizi i Kapsla, a dowiecie się, jakie niesamowite przygody mogą się przydarzyć Waszym dzieciom, lub rówieśnikom, i jakie mają problemy, czy i jak sobie z nimi radzą. Tym bardziej, że "Fantastyczna seria do kieszonki" została napisana i zaprojektowana typograficznie w taki sposób, aby młodzi ludzie mogli sami ją czytać: w domu, w szkole pod ławką, w podróży. Do lektury zachęcają również: przejrzysta struktura książki, zabawne, rysunkowe postacie i słowniczek trudniejszych pojęć.
  Czytaj więcej na: http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1353/index.html

 •  Historyjkom towarzyszy humor całkiem nieraz absurdalny i groteskowy, przy czym zupełnie niewymuszony. Wydaje się, że Autorka ma szczególną umiejętność pisania z perspektywy czytelnika, młodzieżowym językiem, z dystansem do świata dorosłych, z lekkością i bez cienia moralizowania. Ilustracje do książek, które są również jej dziełem, zachowują ten sam charakter: pomyślane w stylistyce komiksu, zabawne, doskonale kontrapunktujące tekst.
  Czytaj więcej na: http://www.cudanakiju.pl/Wielki_dramat_Zizi_t9953.html

 • Ta część serii jest zabawna i na wskroś pozytywna. Czyta się ją dobrze, a jej największa zaleta jest to, że moze pomóc dzieciom inaczej spojrzec na swych rodziców, a i rodzicom nieco odmiennie zobaczyć siebie samych, zupełnie, jakby oglądali swe własne odbicie w kałuży. Trzeba wspomniec, ze wszystko to napisane jest prostym językiem w sam raz odpowiednim dla najmlodszego samodzielnego czytelnika.
  Czytaj więcej na: http://dziecipoznan.pl/recenzja-921-po_drugiej_stronie_kaluzy

 • Dla rodziców [książki z tej serii] mogą być sposobem na przywołanie obrazów z własnego dzieciństwa, tego niepowtarzalnego smaku podwórkowych zabaw i przygód, odkrywania rzeczywistości, często widzianej przez bardzo kolorowe okulary. A tym rodzicom, którzy już zapomnieli, że dzieciństwo i młodość rządzą się swoimi prawami, lektura otworzy oczy na sprawy ich dzieci, pokaże, czym żyją młodzi, co ich absorbuje, ciekawi i frapuje.
  Czytaj więcej na: http://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/152:/2441:fantastyczna-seria-do-kieszonki-recenzja
 • Krótkie historyjki pokazują przede wszystkim siłę przyjaźni. Z przyjaciółmi, otwartą głową i wielką wyobraźnią świat jest znacznie ciekawszy i bardziej kolorowy. W każdym tomiku bohaterowie mierzą się z nowym zadaniem i wspólnymi siłami je rozwiązują. Na końcu książeczek autorka zamieszcza tzw. "Przydatne informacje", dzięki którym lektura jest nie tylko przyjemna, ale i edukacyjna. Niewielki format książeczek, duży stopień pisma oraz oryginalne, wyraziste ilustracje sprzyjają dobremu odbiorowi serii przez czytelnika.
  Czytaj więcej na: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,1653bea-fantastyczna_seria_do.html#rec1
 • Chcielibyście czasem przenieś się do innego świata, niekoniecznie goniąc białego króliczka? Anita Głowińska, autorka książki Po drugiej stronie kałuży, znalazła na to sposób. I to bez magicznego lustra i niesfornej Alicji. Wystarczy odnaleźć kawałek nieba leżący na środku własnego podwórka.
  Czyatj więcej na: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,1655ada-fantastyczna_seria_do.html#rec1
 • Książki są lekkie, przyjemne i zabawne, pisane zrozumiałym językiem, mimo zagadnień z pogranicza Archiwum X. Bohaterowie są prawdziwi a naturalne dialogi, zwariowane pomysły i głupoty trzymające się trójki przyjaciół tylko zachęcają do przeczytania następnej, następnej i następnej części. Ilustracje współgrają idealnie z fantastycznym tekstem, tak więc nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko usiąśc i czytać!!!
  Czytaj więcej na: http://www.szczecinczyta.pl/fantastyczna-seria-do-kieszonki/
 • Autorka pokazuje młodym czytelnikom jaką wielką moc ma wyobraźnia, dzięki której można podróżować w nieznane i przezywać mnóstwo przygód. Wyobraźnia daje wiele możliwości i tak naprawdę nie zna granic a zabawy z nią mnóstwo.
  Czytaj więcej na: http://www.misiaitosiaczytaja.pl/2016/03/wielki-dramat-zizi.html
 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński