Fantastyczna seria do kieszonki. Nie ma Tusionka

nakład wyczerpany
oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 96 str
rok wydania: 2012
format: 125 x 170 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-683-8

cena detaliczna

17.91 zł19.90 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Fantastyczna seria do kieszonki. Nie ma Tusionka

oprawa twarda

Maks , Zizi i Kapsel przyjaźnią się od pierwszej klasy. Mieszkają na tym samym osiedlu. Zizi (czyli Zosia) lubi komiksy i zwierzęta futerkowe, Kapsel (czyli Kacper) marzy o lataniu i uwielbia ciasteczka, a z Maksem…  wszystko jest możliwe. Urodził się i siedem lat mieszkał w Peru, gdzie nauczył się wielu dziwnych rzeczy. W wolnych chwilach konstruuje roboty. We własnym laboratorium!

Od kilku dni nie słychać pieska pani Ewy, Tusionka, a przecież nie na darmo przez niektórych nazywany był Szczekaczką. Przyjaciele podejrzewają najgorsze. Za wszelką cenę postanawiają go znaleźć.

Seria dla dzieci, które zaczynają samodzielną przygodę z czytaniem.

 

 

Poniżej znajdziecie materiały warsztatowe do zabaw z dziećmi - zachęcamy do korzystania!

Galeria zdjęć

 • Jako wielbiciel noszenia książek do szkoły (zazwyczaj nie ma okazji, żeby poczytać, ale przecież nigdy nie wiadomo) i w każde inne miejsce, od razu doceniłem format tych mini powieści. Oczywiście są dla młodszych dzieciaków, ale naprawdę fajnie się je trzyma w rękach, bo są małe, ale porządnie wydane.  Jest tu duża czcionka i sporo rysunków, więc można polecić już od pierwszej klasy do samodzielnego czytania.(...) Polecam, seria dostaje 6/7 bomb.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2013/02/MINI-TRYLOGIA.html
 • Nie ma Tusionka” to minipowieść kryminalna, pomysłem nawiązująca m.in. do szwedzkiej serii Martina Widmarka – ale mniej schematyczna i bardziej żywiołowa. (...) Anita Głowińska wie, jak dotrzeć do młodych odbiorców. W „Fantastycznej serii do kieszonki” wybiera nieprzewidywalność i mnożenie mylących poszlak. (...) Humor pojawia się tu i w warstwie rysunkowej. Głowińska zmienia klimat obrazków i proponuje młodzieżowe w duchu szkice, opatrzone jeszcze dodatkowo dowcipnymi komentarzami. Ten pomysł zamienia tomik w lekturę rozrywkową i atrakcyjną dla odbiorców.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2013/02/anita-gowinska-nie-ma-tusionka.html 
 • Przeczytajcie trzy barwne, choć w warstwie ilustracyjnej monochromatyczne, historyjki z podwórka Maksa, Zizi i Kapsla, a dowiecie się, jakie niesamowite przygody mogą się przydarzyć Waszym dzieciom, lub rówieśnikom, i jakie mają problemy, czy i jak sobie z nimi radzą. Tym bardziej, że "Fantastyczna seria do kieszonki" została napisana i zaprojektowana typograficznie w taki sposób, aby młodzi ludzie mogli sami ją czytać: w domu, w szkole pod ławką, w podróży. Do lektury zachęcają również: przejrzysta struktura książki, zabawne, rysunkowe postacie i słowniczek trudniejszych pojęć.
  Czytaj więcej na: http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1353/index.html
 • Jest to zabawna książka w sam raz do czytania samemu - akcja jest ciekawa, lecz nieskomplikowana, język prosty, a czcionka duża. Dzięki temu nawet dziecko, które dotąd nie przepadało za czytaniem, może stać się fanem książek.
  Czytaj więcej w serwisie: http://www.dziecipoznan.pl/recenzja-923-nie_ma_tusionka
 • Historyjkom towarzyszy humor całkiem nieraz absurdalny i groteskowy, przy czym zupełnie niewymuszony. Wydaje się, że Autorka ma szczególną umiejętność pisania z perspektywy czytelnika, młodzieżowym językiem, z dystansem do świata dorosłych, z lekkością i bez cienia moralizowania. Ilustracje do książek, które są również jej dziełem, zachowują ten sam charakter: pomyślane w stylistyce komiksu, zabawne, doskonale kontrapunktujące tekst.
  Czytaj więcej na: http://www.cudanakiju.pl/Wielki_dramat_Zizi_t9953.html
 • Krótkie historyjki pokazują przede wszystkim siłę przyjaźni. Z przyjaciółmi, otwartą głową i wielką wyobraźnią świat jest znacznie ciekawszy i bardziej kolorowy. W każdym tomiku bohaterowie mierzą się z nowym zadaniem i wspólnymi siłami je rozwiązują. Na końcu książeczek autorka zamieszcza tzw. "Przydatne informacje", dzięki którym lektura jest nie tylko przyjemna, ale i edukacyjna. Niewielki format książeczek, duży stopień pisma oraz oryginalne, wyraziste ilustracje sprzyjają dobremu odbiorowi serii przez czytelnika.
  Czytaj więcej na: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,1653bea-fantastyczna_seria_do.html#rec1
 • Książki są lekkie, przyjemne i zabawne, pisane zrozumiałym językiem, mimo zagadnień z pogranicza Archiwum X. Bohaterowie są prawdziwi a naturalne dialogi, zwariowane pomysły i głupoty trzymające się trójki przyjaciół tylko zachęcają do przeczytania następnej, następnej i następnej części. Ilustracje współgrają idealnie z fantastycznym tekstem, tak więc nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko usiąśc i czytać!!!
  Czytaj więcej na: http://www.szczecinczyta.pl/fantastyczna-seria-do-kieszonki/
 • Jest to nasze pierwsze spotkanie z twórczością Anity Głowackiej ale uważam je za bardzo udane. (...) Będąc z Zizi. Maksem i Kapslem nie można się nudzić a niejednokrotnie na ustach zagości uśmiech bo pomysłowa z nich brygada. Dodatkowym plusem jest duża czcionka i tak lubiane przeze mnie czarno-białe ilustracje w których nie brakuje humoru.
  Czytaj więcej na: http://www.misiaitosiaczytaja.pl/2015/10/nie-ma-tusionka-sekret-biozona.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński