Śnieżka musi umrzeć

Seria Gorzka Czekolada
bestseller
oprawa miękka
autor: Nele Neuhaus
przekład: Anna Urban Miłosz Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 520
rok wydania: 2013
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-803-0

cena detaliczna

35.90 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Śnieżka musi umrzeć

oprawa miękka

Kryminał na najwyższym poziomie. Absolutny bestseller niemieckiej autorki!

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy, żądni krwi mordercy ich dzieci. Jednak nie wszyscy są mu wrodzy. Rękę wyciąga do niego garstka znajomych sprzed lat, a także zbuntowana nastolatka Amelie, która wierzy w jego niewinność.

Tymczasem w podziemnym zbiorniku na starym lotnisku wojskowym robotnicy wykopują ludzkie kości. Niedługo potem ktoś spycha kobietę z kładki dla pieszych. Nadkomisarz Oliver von Bodenstein i komisarz Pia Kirchhoff rozpoczynają śledztwa w obu tych sprawach. Trop prowadzi ich do Altenhain i do Tobiasa.
Czy były więzień może być niebezpieczny? Czy to raczej jemu grozi niebezpieczeństwo?

W tej małej, niegdyś sielskiej społeczności, zawiązują się ciche porozumienia i podskórne układy. W powietrzu czuć zgniły zapach mrocznej tajemnicy. Mieszkańców wiąże zmowa milczenia, a każdy z nich wydaje się mieć coś na sumieniu. Miejscowy bogacz, wioskowy głupek, antypatyczna sklepowa, dawni koledzy... W Altenhain ile domów, tyle trupów w szafach.

A jednak przysypana sprawa sprzed lat odżywa z pełną mocą. Kto jest zbrodniarzem, a kto ofiarą? I jeśli nie Tobias zabił, to kto?

Śnieżka musi umrzeć to trzymający w napięciu, fenomenalny kryminał, pełen nagłych zwrotów akcji. To układ równań z wieloma niewiadomymi, diabelnie trudny do rozwikłania. Czytelnik nie jeden raz może mieć pewność, że zna rozwiązanie zagadki, ale ostatecznie wartka fabuła zawsze zwiedzie go na manowce. Książkę czyta się jednym tchem, akcja trzyma w napięciu do samego, bardzo zaskakującego finału. Wszystko to sprawia, że lektura Śnieżki zadowoli każdego smakosza kryminałów, ale też, po prostu, każdego smakosza dobrej książki.
 
Śnieżka musi umrzeć to pierwszy z kryminałów w serii Gorzka Czekolada.


Obejrzyj filmik ze studia nagraniowego, w którym Maja Ostaszewska czyta powieść:

 

 

Kolejność chronologiczna według wydarzeń w książkach jest następująca:Zapraszamy do "polubienia" serii Gorzka Czekolada na Facebooku

Inne książki wydane w ramach serii

Recenzja na videoblogu Wielki Buk:

 • Pierwsza opublikowana w Polsce powieść Nele Neuhaus jest naprawdę świetna, i to z wielu powodów. Notka na okładce zapowiada „nagłe zwroty akcji”. Rzeczywiście, dawno nie czytałam thrillera, w którym czytelnik tyle razy wodzony byłby na manowce. Nele Neuhaus wykorzystała pomysły, które oszczędniejszemu autorowi wystarczyłyby na co najmniej sześć powieści, i kiedy już nam się zdaje, że wiemy w którą stronę potoczy się akcja i co będzie kluczowym dowodem, autorka spokojnie rozbraja kolejną bombę i wchodzimy na następny poziom łamigłówki.
  Czytaj więcej na: Wirtualnej Polsce
 • Śnieżka musi umrzeć to nie tylko pasjonujący kryminał, ale też doskonała powieść psychologiczna, która ukazuje pełne spektrum ludzkich zachowań i charakterów. Zbiorowa odpowiedzialność, zbiorowa wina i postępowanie jednostek, które nie wytrzymują presji – jesteśmy świadkami wstrząsających wydarzeń, których korzenie sięgają daleko w przeszłość i których przyczyn należy doszukiwać się w chciwości i strachu przed odrzuceniem.
  Czytaj więcej na: http://www.granice.pl/recenzja,Sniezka-musi-umrzec,7165
 • (...) Jest nad czym cmokać i kiwać głową z ukontentowania, bo Niemka serwuje koktajl tajemnic, zależności, powiązań i uzależnień na bogato. (...) Jedna z lepszych książek kryminalnych tego roku, jakie czytałam.
  Czytaj więcej na: http://janedoe.blox.pl/2013/05/Sniezka-musi-umrzec.html
 • Z całą mocą trzeba przyznać, że kryminał ten jest napisany w sposób przystępny, który spodoba się każdemu czytelnikowi. Ponadto jest odpowiedni zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Ciekawa fabuła, odpowiednia doza tajemnicy i napięcia, bardzo dobry styl, wyraziści bohaterowie i ich problemy. Do tego trochę psychologizmu, socjologizmu i mamy książkę wprost idealną. Dla mnie powieść ta reprezentuje najwyższą półkę.
  Czytaj więcej na: http://waniliowe-czytadla.blogspot.com/2013/07/nele-neuhaus-sniezka-musi-umrzec.html
 • Powieść Nele Neuhaus wciąga całkowicie. Zupełnie nie czuje się jak znacznych rozmiarów jest to książka. Nie sposób się od niej nawet na chwilę oderwać. Napięcie, zwroty akcji, zamęt i coraz więcej tajemnic sprawiają, że jest to kryminał niemal doskonały. Niemal … bo przecież nic doskonałe nie jest. Polecam.
  Czytaj więcej na: http://skrawkimoichmysli.blogspot.com/2013/08/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus.html
 • Zdecydowanie jest to powieść, która pozwala czytelnikowi dogłębnie poznać postacie, wyrobić sobie własną opinię i śledzić bieg zdarzeń na bieżąco. Wszystkie wątki były zaskakujące i nieprzewidywalne, do końca nie wiedziałam kto tak naprawdę jest winny i jak zakończy się książka.
  Czytaj więcej na: http://ciszaczasija.blogspot.com/2013/11/sniezka-musi-umrzec.html
 • „Śnieżka musi umrzeć” to doskonale napisany i trzymający w napięciu kryminał. Ciekawa fabuła sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i z wielką ciekawością. Autorka skutecznie zwodzi czytelnika, a akcja mknie w błyskawicznym tempie. Czy winny jest winny, czy też niewinny? Oto jest pytanie, a odpowiedź wcale prosta nie jest.
  Czytaj więcej na: http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/02/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus.html
 • "Śnieżka musi umrzeć" zapewniła mi wiele godzin niesamowitej zabawy, której długo nie zapomnę. Ta książka przesiąknie Wam do krwi i pozostawi gorzki posmak chęci na więcej. Zaczaruje Was swoją tajemniczą aurą i skradnie Wasz czas. Sprawi, że zaczniecie postrzegać swoich sąsiadów pod całkiem innym kątem. Polecam ją wszystkim , którzy liczą na dobrą zabawę, gwarantuję Wam, że się nie zawiedziecie.
  Czytaj więcej na:  http://thievingbooks.blogspot.com/2014/03/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus.html
 • W ogólnym rozrachunku „Śnieżka musi umrzeć” wychodzi jednak na plus: historia, która wciąga, ciekawe postaci i duszna atmosfera to coś, czego większość z nas szuka w lekturach na długie jesienne wieczory.
  Czytaj więcej na: http://www.portalkryminalny.pl/content/view/5126/5/
 • Śnieżka musi umrzeć to nie tylko pasjonujący kryminał, ale też doskonała powieść psychologiczna, która ukazuje pełne spektrum ludzkich zachowań i charakterów. Zbiorowa odpowiedzialność, zbiorowa wina i postępowanie jednostek, które nie wytrzymują presji – jesteśmy świadkami wstrząsających wydarzeń, których korzenie sięgają daleko w przeszłość i których przyczyn należy doszukiwać się w chciwości i strachu przed odrzuceniem.
  Czytaj więcej na: http://www.granice.pl/recenzja,Sniezka-musi-umrzec,7165
 • Jeżeli więc poszukujecie niesamowicie wciągającego kryminału z misternie wysnutą intrygą, niepowtarzalnym i przede wszystkim wyczuwalnym klimatem, realistycznymi bohaterami i z wartką akcją, której nie oszczędzono wielu niespodziewanych zwrotów akcji, to "Śnieżka musi umrzeć" jest kryminałem, który musicie przeczytać, jak najprędzej.
  Czytaj więcej na: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/03/nele-neuhaus-sniezka-musi-umrzec.html#more
 • Śnieżka musi umrzeć jest napisana sprawnie, a dzięki zwrotom akcji czytelnik nie nudzi się. (...) Intryga kryminalna, którą Neuhaus zawiązuje jest pełna niespodzianek. Pisarka odkrywa również ciemne zakamarki duszy człowieka, a to mnie zawsze fascynuje w kryminałach. 
  Czytaj więcej na: http://polskowienie.blogspot.com/2015/08/sia-kobiecego-kryminau.html
 • „Śnieżka musi umrzeć” Nele Neuhaus to kryminał przez duże „K”. Powieść o parze policjantów – nadkomisarzu Oliverze von Bodenstein i komisarz Pii Kirchhoff – i rozwiązywanych przez nich zagadkach jest dopracowana w każdym, najdrobniejszym szczególe.
  Czytaj więcej na: http://www.krzywaprosta.pl/2013/08/29/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus/
 • Autorka miesza i komplikuje, ale robi to w mistrzowski sposób. Powiedzieć, że zwodzi czytelnika, to mało. Mimo nagromadzenia wątków, dumna byłam z siebie, gdy w pewnym momencie doznałam olśnienia i wydawało mi się, że wpadłam na rozwiązanie intrygi. No cóż, tylko mi się wydawało (…). Nie pozostaje mi więc nic innego, jak złożyć wyrazy uznania. 
  Czytaj więcej na: http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2014/11/nele-neuhaus-sniezka-musi-umrzec.html
 • Muszę przyznać, że jest to jeden z najlepszych kryminałów, jakie ostatnio czytałam. Akcja jest wartka, wielowątkowa i dopiero pod koniec wszystkie elementy układają się w spójną, logiczną całość. Ale wtedy też widać, jak dopracowana jest fabuła – każdy, pozornie nieważny wątek okazuje się istotnym elementem skomplikowanej intrygi.
  Czytaj więcej na:http://bookowylas.pl/2015/09/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus/
 • Neuhaus to dla mnie jedna z tych pisarek, po których książki mogę sięgać w ciemno. Jej historie są realistyczne i nieprzerysowane, opierają się na solidnych fundamentach. Potrafi wciągnąć i zatrzymać, a po drodze wiele razy zaskoczyć. Nigdy nie możemy być pewni, czy nasze rozwiązanie zagadki zgadza się z jej pomysłem, a po lekturze zostajemy z refleksjami na temat bohaterów i życia. Gorąco polecam.
  Czytaj więcej na:http://rudarecenzuje.blogspot.com/2015/09/kto-jeszcze-musi-umrzec.html
 • Muszę powiedzieć, że naprawdę, nie spodziewałem się tak świetnie skonstruowanego kryminału z akcją pełną przeplatających się wątków. Nele Neuhaus w pełnym świetle odkrywa przed nami swoje literackie zdolności i każdy, kto poznał powieść, musiałby kłamać, jeżeli chciałby powiedzieć, że nie należy do udanych. Każdy, kto szuka naprawdę dobrego kryminału będzie zachwycony!
  Czytaj więcej na: http://zblogowani.pl/wpis/380159/nele-neuhaus-sniezka-musi-umrzec
 • Książkę pochłonęłam w dwa wieczory, wprost nie mogłam się od niej oderwać! Gdy już myślałam, że jestem blisko odgadnięcia prawdy, autorka ponownie mnie zaskakiwała i doskonale trzymała w napięciu.
  Czytaj więcej na: http://ensorcelee.pl/2014/01/
 • Świetnie obmyślana intryga, misternie utkana ze splątanych w węzeł gordyjski losów wielu postaci. Niejeden tu ma coś na sumieniu, niejeden zaniedbał lub nie chciał widzieć, lub zrobił coś, czego nie powinien… Przekonajcie się sami, zakończenie jest zaskakujące.
  Czytaj więcej na: http://poraczytania.pl/?p=427
 • Nele Neuhaus jest niewątpliwie ogromnym talentem na europejskim rynku wydawniczym, potrafi utrzymać napięcie, a poziom zapętlenia stworzonej historii zasługuje na dużą pochwałę. „Śnieżka musi umrzeć” to pozycja obowiązkowa dla miłośników dobrego i mocnego kryminału, w którym nie brakuje wyrazistych postaci, stałej zagadkowości, a także tajemnic, które wiążą społeczność lokalną od lat.
  Czytaj więcej na: http://www.mozaikaliteracka.pl/2016/05/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus.html
 •  Neuhaus to dla mnie jedna z tych pisarek, po których książki mogę sięgać w ciemno. Jej historie są realistyczne i nieprzerysowane, opierają się na solidnych fundamentach. Potrafi wciągnąć i zatrzymać, a po drodze wiele razy zaskoczyć. Nigdy nie możemy być pewni, czy nasze rozwiązanie zagadki zgadza się z jej pomysłem, a po lekturze zostajemy z refleksjami na temat bohaterów i życia.
  Czytaj więcej na: http://rudarecenzuje.blogspot.co.uk/2015/09/kto-jeszcze-musi-umrzec.html#more
 • Nele Neuhaus potrafi pisać cholernie dobrze, budowanie atmosfery i tworzenie realiów małej społeczności opanowała na poziomie znakomitym. Jeśli chodzi o jakość jej pisarstwa, to chyba najlepszą rekomendacją z mojej strony chyba jest to, że to naprawdę pierwsza niemiecka powieść, którą przeczytałem z niekłamaną przyjemnością. Nic tutaj nie jest lukrowane, nie ma jakiś psychopatów, czy dziwolągów, a są za to pełnokrwiste postacie.
  Czytaj więcej na: http://www.tramwajnr4.pl/2016/05/sniezka-musi-umrzec-czyli-moj-pierwszy-raz.html
 • Kryminał Nele Neuhaus to solidnie napisana powieść sensacyjna z ciekawym, rozbudowanym wątkiem obyczajowym. Intryga kryminalna jest wielowarstwowa, czytelnik, wraz z bohaterami zostaje zmuszony do stopniowego, mozolnego odkrywania kolejnych warstw prawdy o wydarzeniach sprzed dekady.
  Czytaj więcej na: http://nowalijki.blogspot.com/2016/05/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus.html
 • Śnieżka musi umrzeć jest fascynującą powieścią o zakłamaniu. Czymś co nie tylko podczas czytania, ale też jakiś czas po będzie was trzymał w napięciu. Zapadająca w pamięć historia w której nic nie jest przewidywalne, gdzie dobrzy staja się źli, źli dobrzy i nie można nikomu ufać. Idealna lektura dla tych oczekujących dreszczyku emocji oraz lektury która potrafi podnieść ciśnienie.
  Czytaj więcej na: http://fishtalks.blogspot.com/2016/06/booknerd-rev-sniezka-musi-umrzec.html
 • Fenomenalnie napisana i skonstruowana powieść, wielowątkowa, wielowarstwowa, świetnie pomyślana i – choć zawierająca elementy, które mogą szokować – pod każdym względem merytorycznie wiarygodna. To chyba najlepszy thriller psychologiczny, jaki w ostatnich latach czytałam.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazkazamiastkwiatka.pl/?p=2068
 • O jeju, jak mnie ta intryga wciągnęła. Neuhaus harmonijnie przeplata kryminalną intrygę z drobnymi elementami prywatnego życia Pii i Olivera. Jednak ich prywatne problemy to dodatek, bo główny nacisk położony jest na zbrodnię, która została tak zagmatwana, że w pewnym momencie już nie da się od powieści oderwać, tak w czytelniku buzuje ciekawość tego co się naprawdę stało. Jest też spora dawka adrenaliny. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem.
  Czytaj więcej na: http://kasiek-mysli.blogspot.com/2016/06/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus-bo-w.html#ixzz4DqolHcEJ
 • Dzięki książce Nele Neuhaus zmieniam swoje podejście do niemieckich autorów! Na książkę trafiłem przypadkowo, zaintrygował mnie tytuł i po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii sięgnąłem po książkę. Rozpoczynając nie spodziewałem się czegoś, co mnie wciągnie i tak mi się spodoba. Ach te moje uprzedzenia!
  Czytaj więcej na: http://maleadhd.pl/2016/07/03/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus/
 • „Śnieżka musi umrzeć” to nie tylko wartościowy, solidny kryminał, oparty pośrednio na baśni o Królewnie Śnieżce – to także swoiste ostrzeżenie dla nas, uwielbiających szufladkować i przypinać tysiące etykiet i łatek. Warto dać sobą wstrząsnąć, a następnie otworzyć szeroko oczy…
  Czytaj więcej na: http://3telnik.pl/sniezka-musi-umrzec-nele-neuhaus/

 

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński