Jak zostałem geniuszem pamięci

bestseller nakład wyczerpany
oprawa miękka
autor: Joshua Foer
przekład: Krzysztof Puławski
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 296
rok wydania: 2013
format: 145 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-674-6

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Jak zostałem geniuszem pamięci

oprawa miękka

Jak zostałem geniuszem pamięci to nie tylko doskonały opis naszej pamięci, która stanowi ważną część człowieczeństwa, ale też zapierająca dech w piersi opowieść o tym, jak Foer z młodego mężczyzny o całkiem przeciętnej pamięci stał się mistrzem USA w zapamiętywaniu.”

Dan Airly, autor The Upside of Irrationality oraz Predictably Irrational, profesor ekonomii behawioralnej na Uniwersytecie Duke’a.

 

Ludzie tracą przeciętnie czterdzieści dni w roku, ponieważ wciąż o czymś zapominają. To samo dotyczyło kiedyś Joshuy Foera. Jednak po roku ćwiczenia pamięci udało mu się wziąć udział w mistrzostwach USA w zapamiętywaniu. Co ważniejsze, odkrył on prostą prawdę, której zwykle nie pamiętamy – że jesteśmy sumą naszych wspomnień.

Jak zostałem geniuszem pamięci to nie tylko osobista opowieść Autora, ale też zadziwiająco bogata w informacje, pełna kulturowych odniesień historia zapamiętywania i pamięci jako takiej, a także podręcznik zawierający podstawowe informacje na temat mnemonicznych technik. Foer nauczył się ich od najlepszych mnemonistów w oparciu o starożytne teksty takich autorów jak Cyceron i inni. Dzięki temu zdołał w olbrzymim stopniu zwiększyć możliwości swojej pamięci.

Dzięki dogłębnym badaniom świata mnemonistów Foer nauczył się wykorzystywania wyobraźni do tworzenia pamięciowych obrazów. Poznał system PAO, w którym liczby tworzy się z dziwacznych obrazów, a także nauczył się „budować” własne pałace pamięci. Jego doświadczenia pokazują, że żeby wygrać zawody w zapamiętywaniu nie trzeba dysponować doskonałą pamięcią, a jedynie wyobraźnią i uporem w dążeniu do celu.

Tego ostatniego z pewnością mu nie zabrakło, gdyż Foer nie tylko przygotowywał się do mistrzostw, ale zgłębił też dane historyczne, dotyczące pamięci, a także poznał ludzi obdarzonych najgorszą (choć niepozbawioną zadziwiających właściwości) i najlepszą pamięcią. Pojechał i do chorego na amnezję do San Diego, a także do sawanta z Salt Lake City, który chlubił się tym, że pamięta ponad dziewięć tysięcy książek. Odwiedził szkołę, w której jeden z nauczycieli uczy mnemotechniki, by pomóc swoim wychowankom...

Książka kończy się nie tylko zwycięstwem Autora w mistrzostwach USA w zapamiętywaniu. Jest to jednocześnie zwycięstwo ducha ludzkiego, ponieważ, jak twierdzi Foer, wszyscy możemy nauczyć się tego, co stało się jego udziałem.

 

Ted Talks Joagua Foer Geniusz pamięci
Obejrzyj film z polskimi napisami, na którym autor, Joshua Foer, opowiada, dlaczego napisał książkę oraz demonstruje jedną z technik pamięciowych.

  • Choć publikacja nie jest zwyczajnym poradnikiem, czyta się ją bowiem niczym fascynującą biografie raczkującego geniusza, to zgromadzone w niej informacje możemy wykorzystać do poprawy własnej efektywności. (...) Bez zbytniej przesady można stwierdzić, że jest to książka zmieniająca życie – pod warunkiem oczywiście, że nasza praca nad pamięcią nie ograniczy się tylko do lektury poradnika!
    CZytaj więcej na: http://www.taniaksiazka.pl/jak-zostalem-geniuszem-pamieci-foer-joshua-p-362356.html#recenzje
  • Sama książka nie jest poradnikiem, a jedynie pierwszym krokiem do stania się mistrzem rozumu. Przedstawia drogę Joshua Foer'a , którą musiał przejść by móc wystartować w zawodach. W samej pozycji jest opisane kilka technik zapamiętywania, ale jak mówię - "Jak zostałem geniuszem pamięci" to zajawka, która dopiero może przerodzić się w coś więcej.
    Czytaj więcej na: http://recenzujemyto.blogspot.com/2015/06/jak-zostaem-geniuszem-pamieci-czyli-o.html?m=1

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński