Krowa Matylda nie może zasnąć

oprawa twarda
przekład: Emilia Kledzik
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2013
format: 230 x 300 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-814-6

cena detaliczna

22.50 zł25.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Krowa Matylda

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Krowa Matylda nie może zasnąć

oprawa twarda

Gospodyni, jak co wieczór, czyta wszystkim bajkę na dobranoc. Jednak Matylda nie może zasnąć. Czy przytulić się do gospodyni? Przycupnąć obok kur? Ten pomysł nie wzbudza powszechnego entuzjazmu. Matylda robi wkoło dużo zamieszania. Łóżko gospodyni zarywa się, a kurze grzędy są kompletnie zdewastowane po tym, jak Matylda usiłuje się na nie wdrapać. Na koniec nie śpi już cała wieś.


Książka autorstwa ilustratora znanego z serii "Mądra Mysz", Alexandra Steffensmeiera, przypadnie do gustu nie tylko wielbicielom sympatycznych krów.

Dla dzieci od 3 roku życia.

 

Poniżej znajdziecie materiały warsztatowe do zabaw z dziećmi - zachęcamy do korzystania!

Inne książki wydane w ramach serii

 • Kolejny raz Steffensmeier daje popis swojego talentu. Po odczytaniu, krótkiego bądź co bądź, tekstu nasz wzrok się wytęża, przebiegając po zabawnych, komiksowych ilustracjach, które nie trzymają się kurczowo tekstu, pokazują dużo więcej niż on. (...) Absurd stał się tu codziennością, gospodyni nie dziwi się więc, gdy w środku nocy gramoli jej się do łóżka niemogąca zasnąć Matylda. Jak się wkrótce okazuje – powodem bezsennej nocy jest... samotność!
  Czytaj więcej na: http://slowemlukrowane.blogspot.com/2013/09/krowa-matylda-nie-moze-zasnac.html

 • Historia jest niedługa, a sam problem Matyldy - dość powszechny. Otóż - tak jak informuje tytuł - nie może ona zasnąć. (...) Polecamy lekturę tej książki, bo przyniesie ona nam wiele radości, no i chyba nie zepsujemy przyjemności z czytania informacją, że w końcu każdy przecież zasypia, zatem i Matylda zapadnie w błogi sen.
  Czytaj więcej na: http://www.inna-bajka.kobietnik.pl/2013/08/krowa-matylda-nie-moze-zasnac-w.html

 • Steffensmeier nie zawodzi: lubi rozrywkę i na nią stawia w krótkich historyjkach. Tym razem tekst wykorzystuje jako pretekst do popisów rysunkowych. (...) Krowa Matylda nie jest, przynajmniej na razie, bohaterką medialną, a z wyglądu przypomina zwyczajną krowę. Jest prawdziwa – i dzięki temu może zaskakiwać czytelników nietypowymi pomysłami. Krótkie i skondensowane historyjki nie mają pouczać kilkulatków, za to pozwalają im na odrobinę wytchnienia. To publikacja rozrywkowa i bardzo ciekawa, przyjemna ze względu na tekst, a i od strony wizualnej.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2013/07/alexander-steffensmeier-krowa-matylda.html
 • Nieprzeciętny komizm sytuacji, ogromne poczucie humoru, szczególnie widoczne w warstwie graficznej, oraz balansowanie na granicy absurdu i rzeczywistości to zdecydowanie najmocniejsze punkty tych książek, które sprawiają, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością i zachęcają do sięgnięcia po pozostałe tytuły z serii.
  Czytaj więcej na: http://rozanedziecinstwo.blogspot.com/2016/09/krowa-matylda-pomysowa-krasula.html

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński