Findus się wyprowadza

oprawa twarda
ilustracje Sven Nordqvist
przekład: Magdalena Landowska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2013
format: 210 x 297 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-842-9

cena detaliczna

21.51 zł23.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Pettson i Findus

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Findus się wyprowadza

oprawa twarda

Kolejna opowieść o przygodach spokojnego staruszka Pettsona i jego niezwykłego kota Findusa. Findus codziennie o czwartej rano rozpoczyna serię skoków po swoim nowym łóżku. Pettson ma już tego dość i ostrzega kota, że jeśli Findus nie skończy skakać, będą musieli wynieść łóżko. Kot uważa, że jest to doskonały pomysł – będzie mógł wówczas skakać po łóżku, ile tylko zechce. Czy jednak mieszkanie w samotności jest naprawdę fajne? A jeśli w okolicy pojawi się lis?

[ Wiek 3+ ]

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

 • (...) Humor słowny, zabawne sytuacje oraz absurdalne komentarze gadatliwych ilustracji odrealniają ich codzienność podobną do powszedniości wielu rodzin; odbijamy się w niej i my;) Warto pochwycić jej nić, by przyjaźnie otworzyć furtkę szczerych, ważnych rozmów. Szanowanie cudzych i własnych potrzeb bez ranienia kogokolwiek nie jest sztuką łatwą, nasiąkanie nią w tak atrakcyjnej dla dzieciaków formie jest bezsprzecznym atutem książki!
  Czytaj więcej na: http://kokonfantazji.blogspot.com/2013/05/findus-sie-wyprowadza-sven-nordqvist.html
 • Jeśli nie znacie serii o Pettsonie i Findusie, powiem tylko, że najbardziej niezwykła jest w nich… zwyczajność. No dobrze, gadający kot nie jest może szczególnie zwyczajny, ale poza tym wszystko jest najzupełniej zwyczajne. Aha, jeszcze kury. Zapomniałam, o kurach, które także od czasu do czasu lubią wtrącić się do rozmowy. Ale na tym koniec. Poza tym tylko zwyczajność.
  Czytaj więcej na: http://mamaczyta.pl/zabawne-i-madre/uwaga-uwaga-findus-sie-wyprowadza
 • Bardzo nostalgiczna lektura;) Oczywiście - z punktu widzenia czytających rodziców. (...) Jak zwykle jeśli chodzi o warstwę ilustracyjną mamy tu znany doskonale z wcześniejszych pozycji zabieg multiplikacji postaci kota, tak by oddać jego energię, ruchliwość i wszędobylstwo, są mukle i są kury. Zatem można by powiedzieć - dobrzy znajomi i kolejna, zajmująca historyjka.
  Czytaj więcej na: http://www.inna-bajka.kobietnik.pl/2013/06/findus-sie-wyprowadza-o-kocim-dorastaniu.html 

 • Czy święty spokój Pettsona albo skoki Findusa bez ograniczeń okażą się tak miłe, jak obiecujące? Czy w zamian za wolność, brak konieczności wypracowywania kompromisów, wygodę i niezależność warto skazywać się na  życie w pojedynkę? (...) Książkę bardzo dobrze się czyta, kapitalnie ogląda i z przyjemnością do niej wraca.
  Czytaj więcej na: http://www.malekruki.com/recenzje/findus-sie-wyprowadza/

 • Trzeba przyznać, że „Findus się wyprowadza” naprawdę potrafi budzić emocje. Dzieci kochają przecież w równym stopniu kota co staruszka, więc chciałyby, żeby obaj byli szczęśliwi. Najpierw – po decyzji o wyprowadzce – cieszą się więc, że Findus będzie mógł bez przeszkód sobie skakać po łóżku, ale wkrótce martwią się, że staruszek tęskni za towarzystwem kota. Całe szczęście, że zakończenie wywołuje promienny uśmiech na twarzach wszystkich młodych czytelników.
  Czytaj więcej na: http://esensja.stopklatka.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=16957
 • Urzekł mnie, przedstawiony także w innych książeczkach serii, nie do końca sielski obraz szwedzkiej wioski, rozbawił niepowtarzalny humor słowny i, przede wszystkim, sytuacyjny (...) wypatrywanie szczegółów na idealnie oddających klimat opowieści ilustracjach może sprawić przyjemność czytelnikom w niemal każdym wieku.
  Czytaj więcej na: http://mamajanka.blogspot.com/2015/09/starsi-panowie-dwaj-czyli-dobra-ksiazka.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński