Absolutnie cała ja! Clarice Bean

oprawa miękka
autor: Lauren Child
ilustracje Lauren Child
przekład: Ewa Rajewska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 188
format: 135 x 185 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-235-9

cena detaliczna

17.10 zł19.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Absolutnie cała ja! Clarice Bean

oprawa miękka

Cześć, nazywam się Clarice Bean.
Moja nauczycielka, pani Wilberton, chce, żebyśmy przygotowali na konkurs prezentacje o przeczytanych książkach.
Uważam, że to absolutne nudziarstwo, dopóki nie dowiaduję się, że zwycięzca otrzyma prawdziwą nagrodę. Ja i moja absolutnie najlepsza przyjaciółka Betty Moody koniecznie chcemy wygrać... Tylko jak???

"Absolutnie cała ja" to książka, w której po raz pierwszy u Lauren Child przewagę nad ilustracjami zdobywa tekst (bardzo świeży i zabawny – dodajmy). Co plasuje ten tytuł wśród pozycji dla nieco starszych (8-10 letnich) czytelniczek, które absolutnie i całkowicie będą mogły zidentyfikować się z przesympatyczną bohaterką.

  • Recenzja Joanny Olech z "Tygodnika Powszechnego":
    Przygody Clarice Bean dotąd ukazywały się w postaci dużych, bogato ilustrowanych zeszytów. Teraz pora na gruby format kieszonkowy - ilustracji jest tu mniej, ale wynagradza to spora porcja opowieści Clarice - rezolutnej dziesięciolatki (?), trzeciej z czworga dzieci państwa Bean. Clarice nie jest podobna ani do grzecznej Kasi z „Gałki od łóżka" ani do żadnej z sióstr Penderwick... Trochę natomiast przypomina Maję Bursztyn - jest równie niezależna, wyszczekana, pomysłowa i odważna, na wskroś współczesna. Marzy, by zostać tajną agentką jak Ruby- bohater­ka jej ulubionych książek. Dziewczynka bez ogródek wyraża swoje sympatie i antypatie, jawnie opędza się od niechcianego zalotni­ka - chłopca z sąsiedztwa imieniem Robert Granger. Rodzice Clarice to zapracowany biurowy tata i trzeźwo myśląca domowa mama - oboje nie mają kwoczych instynktów, toteż ich córka rośnie nie krępowana, pewna siebie na granicy arogancji. Zaletą książki są dobrze zaobserwowane realia domowe - drobne szczegóły, które całą opowieść czynią dowcipną i wiarygodną. Inteligentna dziewczyńska lektura!

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński