W pierścieniu ognia - okładka filmowa

oprawa miękka
przekład: Piotr Budkiewicz Małgorzata Hesko-Kołodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 360
rok wydania: 2013
format: 135 x 205
ISBN: 978-83-7278-875-7

cena detaliczna

26.91 zł29.90 zł

Nakład wyczerpany

Książka wydana w ramach serii:

Igrzyska śmierci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

W pierścieniu ognia - okładka filmowa

oprawa miękka

Ekranizacja "W pierścieniu ognia" Suzanne Collins okazała się tak dużym sukcesem, że przyczyniła się do wydania powieści w okładce z ognistym kosogłosem, która czytelnie nawiązuje do kasowego filmu.

Tym razem Katniss i Peeta odbywają obowiązkowe Tournée Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. igrzysk, które przyniosą wyjątkowo zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty!

Drugi tom trylogii o państwie Panem, gdzie co roku odbywają się emitowane przez telewizję krwawe Głodowe Igrzyska. Uczestniczą w nich nastolatki z każdego z dwudziestu czterech dystryktów, a zwycięzca może być tylko jeden.

Obejrzyj zwiastun filmowy "W pierścieniu ognia":

 Koniecznie odwiedź stronę specjalną poświęconą trylogii Igrzyska śmierci: obejrzyj zwiastuny, wypróbuj sił w grze o przetrwanie i pobierz tapety.

Inne książki wydane w ramach serii

 • Cała akcja powieści rozgrywa się na granicach – pomiędzy marzeniem a rzeczywistością, pomiędzy zamkniętym dystryktem a wolnością za drutami, między życiem a śmiercią, areną a światem poza nią. Takie usytuowanie pozwala podtrzymywać nieustanne napięcie, wspomagane dodatkowo kolejnymi, zaskakującymi zwrotami wydarzeń.
  Czytaj więcej na: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/suzanne-collins/w-pierscieniu-ognia/recenzja

 • W tej części pojawia się także zabieg, który pani Collins stosowała w poprzedniczce. Każdy rozdział kończy to, co Amerykanie nazwaliby cliffhangerem. Polega to na tym, że każdy rozdział kończy się pełnym napięcia zawieszeniem akcji. Sprawia to, iż po odejściu od lektury cały czas krążymy wokół niej myślami.
  Czytaj więcej na: gameexe.pl/W-Pierscieniu-Ognia-a1826.html
 • Kontynuacja cyklu (...)  nadal trzyma w napięciu. Ostro prowadzi, zawieszaną co jakiś czas, w najbardziej dramatycznych momentach, akcję; przyciąga mocnymi wizerunkami bohaterów i podszytym ironią poczuciem humoru autorki.Książka teoretycznie przeznaczona została dla nastolatków. Niebezpiecznie wciąga jednak i ich rodziców.
  Czyta więcej na: http://www.zw.com.pl/artykul/491352_Warto_czytac___W_pierscieniu_ognia_.html

 • Trochę brakuje takich objawień na rynku książkowym. Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że wszystko zrobiło się jakieś takie do siebie podobne. Dawno nie doznałam jakiegoś zaskoczenia, czytając książki dla młodzieży. Dlatego właśnie polecam pierwszą, jak i drugą część trylogii Suzanne Collins (...)!
  Czytaj więcej na: http://www.amanita.pl/index.php?id=394

 • „W pierścieniu ognia” idealnie trzyma poziom pierwszego tomu, nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że drugi tom prezentuje się znacznie lepiej.
  Czytaj więcej na: http://odcienpurpury.blox.pl/2009/11/8222W-pierscieniu-ognia8221-Suzanne-Collins.html

 • Książka Suzanne Collins wciąga, angażuje, pochłania czas i uwagę, lecz także ostrzega przed futurystycznym, pozbawionym wszelkich norm i zasad światem, w którym „brak norm stał się jedyną obowiązującą normą”.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazka.net.pl/index.php?id=49&tx_ttnews[tt_news]=2708

 • Druga część trylogii - tak jak i pierwsza, napisana jest lekkim, prostym językiem, który bardzo dobrze się czyta. Tak jak w przypadku pierwszej części z pewnością przeczytacie ją jednym tchem. Polecam tą książkę każdemu, a szczególnie młodzieży, do której seria jest adresowana. Jest to znakomita lektura pokazująca, że w życiu najważniejsze jest myślenie, spryt i przyjaźń, a nie siła i agresja.
  Czytaj więcej na: http://strefamamy.pl/testy/w-pierscieniu-ognia-ksiazka-dla-mlodziezy/

 • Książkę gorąco polecam. Jestem przekonana, że każdy z przyjemnością ją przeczyta. Pisana jest lekkim w odbiorze, łatwo przyswajalnym językiem, a wydawnictwo włożyło wiele wysiłku w to, by treści dorównała jakość wydania. Fabuła jest ciekawa i bardzo mocno wpływa na czytelnika, igra z jego emocjami i wywołuje drżenie serca. To dzieło, po które po prostu trzeba sięgnąć samemu. Uprzedzam jednak, że skutkiem ubocznym będzie natłok myśli i przynajmniej jedna nieprzespana noc.
  Czytaj więcej na: http://secretum.pl/recenzje/ksiazka-recenzja/w-pierscieniu-ognia.html

 • Podsumowując (...) czym prędzej sięgnijcie po te książki. Warto. Mnie do dziś wzrusza myśl o nich i planuję ponową lekturę tego fenomenu. "W pierścieniu ognia" nadaje się dla wszystkich poza osobami wrażliwymi psychicznie we względu na sceny mordestw., ale jednocześnie stanowi swego rodzaju pomoc psychologiczną.
  Czytaj więcej na: http://heaven-for-readers.blogspot.com/2013/11/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html
 • Katniss jest specyficzną postacią. Niektórzy kochają ją całym sercem, inni nie mogą jej znieść. Bardzo kocha swoją rodzinę i przyjaciół i jest gotowa na wszystko, aby zapewnić im szczęście oraz bezpieczeństwo. Dla mnie Katniss jest bohaterką i przykładem, choć również człowiekiem; nie można o tym zapominać.
  Czytaj więcej na: http://bucherwelt.blogspot.com/2013/11/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html
 • "W pierścieniu ognia" wywarła na mnie dużo większe wrażenie niż "Igrzyska Śmierci". Zakończenie jest obiecujące i zamierzam jak najprędzej sięgnąć po kontynuację, noszącą wdzięczną nazwę "Kosogłos". Szczerze Wam polecam całą trylogię, bo słusznie mówią, że "Igrzyska śmierci" to coś, czego się nie zapomina. Jeżeli raz się przeczytało, nigdy już nie będzie się żyć tak samo. Wnoszą do naszego życia bardzo wiele
  Czytaj więcej na: http://zaczytane-zwariowane.blogspot.com/2013/11/074-w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html
 • Styl prowadzenia narracji jest niezmiennie bez zarzutu, tempo akcji nie jest ani za szybkie, ani za wolne, jest w sam raz. Nie ma mowy o dłużeniu się lektury, jest tak wciągająca, że nie mogąc się oderwać „fundujemy” sobie nieprzespaną noc.
  Czytaj więcej na: http://debiutext.eu/19877,w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html
 • Panem jest wprawdzie fantastycznym, futurystycznym tworem, ale mechanizm postępowania władzy niemal do złudzenia przypomina to, co działo się w krajach komunistycznych.  (...) Świetnie został także pokazany świat mediów i reality show wraz z całym ich zakłamaniem, grą pod publiczkę i manipulowaniem widzami, którzy bezwolnie dają się ogłupiać temu, co widzą na szklanym ekranie.
  Czytaj więcej na: http://www.kacikzksiazka.pl/2015/01/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins.html#more
 • „W pierścieniu ognia” prezentuje się naprawdę świetnie. Logicznie i z sensem. I podane dobrym stylem literackim. Dlatego też nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić tych, którzy jeszcze nie znają „Igrzysk…”, a gustują w podobnych klimatach, do sięgnięcia i poznania naprawdę emocjonującej serii.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/16/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins/

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński