Cudowny chłopiec

Mój uzależniony syn
nakład wyczerpany
oprawa miękka
autor: David Sheff
przekład: Ewa Rajewska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 376
format: 145 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-503-9

cena detaliczna

35.10 zł39.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Cudowny chłopiec

oprawa miękka

Tę historię autor dedykuje wszystkim ludziom, którzy poświęcają się idei walki z uzależnieniami i zrozumienia ich istoty - w ośrodkach rehabilitacyjnych, klinikach, instytutach badawczych, ośrodkach readaptacyjnych i stowarzyszeniach abstynenckich, organizacjach zajmujących się szerzeniem wiedzy na temat narkomanii i wielu innych placówkach; a także wszystkim realizującym program Dwunastu Kroków na niezliczonych spotkaniach wspólnot.

Zanim Nic Sheff uzależnił się od krystalicznej amfetaminy, był wspaniałym chłopakiem, wesołym, dowcipnym, wybitnie uzdolnionym uczniem, sportowcem grającym w szkolnej reprezentacji i największym autorytetem dla mlodszego rodzeństwa. Kiedy wpadł w nałóg, stał się cieniem dawnego siebie, wstrząsanym tikiem nerwowym notorycznym kłamcą, który zdolny był okraść swojego ośmioletniego brata i wybrać życie na ulicy.
David Sheff szuka pierwszych oznak ostrzegających o uzależnieniu, opisuje mechanizm wyparcia świadomości, że Nic jest narkomanem, telefony o trzeciej w nocy (czy to dzwoni Nic? czy policja? lekarz dyżurny oddziału intensywnej terapii?), kolejne terapie odwykowe. Jego ciągły niepokój o Nica staje się jego własnym uzależnieniem; za graniczącą z obsesją troskę o syna i życie w nieustannym stresie musi zapłacić bardzo wysoką cenę. Jednocześnie jako rasowy dziennikarz David Sheff sprawdza wszystkie możliwości leczenia, jakie mogłyby ocalic życie.

Obejrzyj materiały o problemie, książce i reakcjach czytelników w wywiadach z autorem.

  • Opowieść Sheffa jest szczera, refleksyjna i bardzo wzruszająca. W naszych burzliwych czasach ważność i aktualność tej historii są nie do przecenienia.(...) "Cudowny chłopiec" to historia pokazująca jak ważna w życiu ażdego jest wiara w drugiego człowieka i chęć przebaczania.
    Czytaj więcej na: http://blask-ksiazek.blogspot.com/2013/06/david-sheff-cudowny-chopiec.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński