Głębokie rany

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
autor: Nele Neuhaus
przekład: Anna Urban Miłosz Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 472
rok wydania: 2013
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-857-3

cena detaliczna

35.90 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Głębokie rany

oprawa miękka

Książka dostępna w wersji audio w wykonaniu Mai Ostaszewskiej w serwisie Kolekti.


Skomplikowana intryga w kręgu wyższych sfer. Rewelacyjny kryminał.
 
W swoim podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączy zagadkowa liczba zapisana przez mordercę na miejscu zbrodni oraz bliska znajomość z Verą Kaltensee, równie sędziwą przedstawicielką lokalnej arystokracji.
 
Sekcja zwłok wykaże jeszcze jeden punkt wspólny – szokującą tajemnicę obu mężczyzn – tatuaż zdradzający przynależność do SS.
 
Komuś wpływowemu bardzo zależy na tym, by sprawę Goldberga zamieść pod dywan, ale jego morderca nie da o sobie zapomnieć. Policjanci Pia Kirchoff i Oliver von Bodenstein, zaangażują się w śledztwo do tego stopnia, że aby zebrać informacje, wykorzystają prywatne kontakty, a nawet kilka razy odłożą na bok regulamin. Czy i tym razem nie zawiedzie ich intuicja?
 
Głębokie rany to niezwykle przejmujący kryminał, złożony i nietuzinkowy. Nietypowo ofiarami są tu Niemcy pochodzący z Prus Wschodnich, wypędzeni z rodzinnej miejscowości przez wojenną zawieruchę. Choć motyw morderstw pozostanie nieodgadniony do samego końca, odpowiedzi na niejedno ważne pytanie w tej sprawie poszukać trzeba będzie w Polsce...

 

Kolejność chronologiczna według wydarzeń w książkach jest następująca:

 

 

Inne książki wydane w ramach serii

 • "Głębokie rany” to książka, od której trudno się oderwać. Która zachwyca zwrotami akcji, skomplikowaniem fabuły i niejednoznacznymi bohaterami. Która ciągle trzyma w napięciu i nie rozczarowuje tempem akcji. Dla mnie to kryminał przewyższający i tak stojącą na wysokim poziomie, wcześniej wydaną książkę „Śnieżka musi umrzeć”. W „Głębokich ranach” trup ściele się zdecydowanie gęściej. A jedynym minusem tej lektury jest fakt, że… zdecydowanie za szybko się skończyła.
  Czytaj więcej na: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=391338314300214&set=a.145208612246520.23783.145201602247221&type=1&theater
 • Bardzo udany mariaż popkultury i historiografii. Im więcej takich książek, tym bardziej można być pewnym, że świadomość historycznych zbrodni w kulturze masowej nie zblednie. Nawet jeśli w służbie tej pamięci trzeba popełnić kilka krwawych, fikcyjnych morderstw.
  Czytaj więcej na: http://aktivist.pl/blog/glebokie-rany-kryminal-nazistowski/
 • (...) Nele Neuhaus nie pisze zwykłych książek. Po raz pierwszy w stu procentach sprawdził się okładkowy opis wydawcy – to naprawdę jest „niezwykle przejmujący kryminał, złożony i nietuzinkowy”. Co stanowi o wyjątkowości tej książki? Z pewnością fakt, że nic tam nie jest takim, jakim się wydaje.
  Czytaj więcej na: http://czytanienieboli.org/glebokie-rany-nele-neuhaus/
 • W książce znajdziemy więcej skomplikowanych faktów, mnóstwo detali i bohaterów do zapamiętania, wiele insynuacji i kompletny brak poszlak, czytelnik w ogóle nie domyśla się rozwiązania aż do samego końca i właściwie trudno wysnuć chociaż małe przypuszczenia co do tego ko zabił, kto jest zły, fałszywy. Mimo to, w niczym nie ujęło to lekkości pióra Neuhaus. Pisarka ma niebywale prosty, efektowny i przyjemny język. Gratką jest też to, że akcja przenosi się do naszego kraju, co zawsze jest miłe i ciekawe
  Czytaj więcej na: http://ciszaczasija.blogspot.com/2013/12/gebokie-rany.html
 • Powieść jest napisana równie dobrze jak poprzedniczka, ze strony na stronę buduje napięcie związane z oczekiwaniem na rozwiązanie sprawy. Autorka, wprowadzając coraz to nowe poszlaki i kolejne wątki, sprawia, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak akcja się potoczy. Włączając do fabuły nowe postacie, pisarka stwarza sytuację, w której grono podejrzanych się poszerza.
  Czytaj więcej na: http://debiutext.eu/19942,glebokie-rany-nele-neuhaus.html
 • …to, co najważniejsze, pozostaje niemal całkowicie zakryte tajemniczością – dającą w efekcie końcowym wielkie zaskoczenie, czyli cechę kluczową dla rasowego kryminału. Właściwie to COŚ, co rzadko się widuje we współczesnych utworach detektywistycznych, czyni z prozy Neuhaus – prozę magiczną, wciągającą, nieznaną – i tak samo jak w kryminale, to co nieznane i tajemnicze… najbardziej pociąga.
  Czytaj więcej na: http://ornament.blog.pl/?p=369
 • Neuhaus świetnie radzi sobie z zaplanowaniem wszystkich szczegółów, które mogą połączyć wszystkie wątki, skąpo się nimi dzieli, licząc na to, że sami dojdziemy prawdy i baczy, żeby nie popełnić najmniejszego błędu logicznego. Wszystko udaje jej się najlepiej jak to możliwe.
  Czytaj więcej na: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/07/gebokie-rany-goja-sie-duzej.html
 • Tytułowe „Głębokie rany” z powodzeniem można w tym wypadku potraktować metaforycznie – nie tylko jako odniesienie do losów konkretnych jednostek będących bohaterami książki, ale i do stygmatu ciążącego nad całym społeczeństwem, w którym kaci i ofiary, obojętni i zaangażowani w nazizm, żyją ciągle obok siebie, a ci, którzy symbolicznie dziedziczą ich postawy rosną w siłę.
  Czytaj więcej na:http://bernadettadarska.blog.onet.pl/2013/11/20/przeszlosc-trzeba-domknac-n-neuhaus-glebokie-rany/
 • To powieść potwierdzająca znakomite umiejętności pisarskie autorki. Po raz kolejny otrzymujemy dobrze napisany, trzymający w nieustannym napięciu kryminał, który do samego końca nie pozwala czytelnikowi domyśleć się kto stoi za popełnianymi zbrodniami. Napięcie rośnie. Atmosfera coraz bardziej się zagęszcza a czytelnik błądzi we mgle domysłów.
  Czytaj więcej na:http://www.krzywaprosta.pl/2014/01/02/glebokie-rany-nele-neuhaus/
 • Aby nie zgubić głównego wątku, trzeba poświęcić tej książce czas i uwagę. To inwestycja, która się opłaci. Kirchoff i von Bodenstein jak zwykle nie zawodzą. Ich duet przyciąga uwagę i budzi sympatię. Krok po kroku dociekliwi śledczy zbliżają się do prawdy, chociaż wszystkim zależy na jej ukryciu.
  Czytaj więcej na: http://republikakobiet.pl/artykuly-sg/glebokie-rany/

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński