Tutlandia

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 56
rok wydania: 2013
format: 210 x 227 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-837-5

cena detaliczna

19.80 zł22.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Tutlandia

oprawa twarda

Tutka jest mała, Tutek trochę większy. Mają jeszcze mamę i tatę. Cała czwórka to Tutlandia w komplecie. Ich życie jest normalne: trochę wesołe, trochę smutne, a czasem kolorowe. Kiedy tatuś musi wyjechać, żeby zarobić pieniążki, mamusia dzielnie sobie radzi. Kiedy wraca, rodzina znowu jest w komplecie, a dla Tutka i Tutki właśnie to jest największym szczęściem.

Pogodna, zabawna książka, która spodoba się dzieciom, bo ich sposób patrzenia na świat autorka rozumie doskonale. Powinna się też spodobać rodzicom, którzy w książce odnajdą własne przemyślenia.

 

Książka nominowana do nagrody Najlepsza książka dla dzieci 2013.

Agnieszka Ginko otrzymała nagrodę „Guliwer w krainie Olbrzymów” za tworzone przez siebie książki dla dzieci w roku 2015.

 

Pokochałam Tutlandię! Dawno nie ilustrowałam tak dobrego tekstu - pięknego, dowcipnego, pełnego poezji i świetnych życiowych obserwacji.
Ewa Poklewska-Koziełło

„Tutlandia jest książeczką zabawną, wzruszającą i pełną językowego wigoru”
Juliusz Kurkiewicz, "Gazeta Wyborcza"

 „Dwójka dzieci – Tutek i Tutka – natychmiast, od pierwszej sceny, zjednują sobie naszą sympatię. Wróżę im, że szybko dołączą do grona lubianych czytelniczych rodzeństw: Kuby i Buby, Bolka i Lolka, Karolka i Damianka…”
Joanna Olech, "Tygodnik Powszechny"

Galeria zdjęć

 • Nietrudno polubić tę sympatyczną rodzinę, zatem jeśli te opowiadania pozostawiły niedosyt, to ostatnie zdanie książki daje nadzieję na kontynuację: "Nadeszło lato, a z nim nowe przygody...". Agnieszka Ginko znana jest młodym czytelnikom ze zbioru wierszy o ciociach i wujkach; jak się okazuje - i proza jej autorstwa jest zabawna, poruszająca i warta uwagi. No i na dodatek przygody tej sympatycznej rodziny ilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło, bardzo przez nas lubiana autorka wizerunków krasnoludków i mnóstwa innych radosnych postaci.
  Czytaj więcej na: http://www.inna-bajka.kobietnik.pl/2013/07/tutlandia-cudowne-krolestwo.html
 • Agnieszka Ginko pokazuje, jak oglądać otoczenie z perspektywy dziecka, zachowując przy tym i rodzaj filozoficznej głębi w spostrzeżeniach, i delikatny komizm, i urok nowości oraz odkryć. (...) Dzięki ilustracjom Ewy Poklewskiej-Koziełło świat Tutlandii okazuje się pełny i przekonujący, przy całej prostocie również bardzo atrakcyjny. „Tutlandia” to bajka-niebajka, która trafi do maluchów, a rodzicom pozwoli odkryć sekrety dziecięcego świata. Ta drobna historia – a właściwie zestaw miniopowiadań – ma ogromny urok.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2013/08/agnieszka-ginko-tutlandia.html
 • Cały tomik Tutlandii wygląda bardzo prosto, delikatnie, kolorowo i nie przytłaczająco dzięki oryginalnej grafice Ewy Poklewskiej-Koziełło. Duże ilustracje, dziecięce sylwetki, dobór kolorów i kreski sprawiają, że świat Tutków należy do przyjaznych, tutaj nie dzieje się nic złego.
  Czytaj więcej na: http://www.mamyzdanie.pl/2016/01/z-wizyta-w-tutlandii/

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński