O tych, którzy się rozwijali

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 40
rok wydania: 2013
format: 208 x 287 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-876-4

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

O tych, którzy się rozwijali

oprawa twarda

Książka-zagadka. Kim są "ci, którzy się rozwijają"? Każdy z nas poczuł kiedyś działanie tajemniczych, niewidzialnych nici łączących ludzi i ich sprawy w czasie i przestrzeni. I każdy – dziecko i dorosły – może odczytać tę książkę po swojemu.

Iwona Chmielewska tworzy książki obrazkowe (tzw. picturebooks) dla ludzi w każdym wieku. Zdobywa za najważniejsze międzynarodowe nagrody (np. Złote Jabłko w Bratysławie i dwukrotnie Bologna Ragazzi Award). Jej książki znane są czytelnikom w Korei Południowej, Japonii, na Tajwanie, w Niemczech, Francji, Meksyku, Hiszpanii i Izraelu.

Unikatowa i wyjątkowo przyjemna lektura.

 

Książka wydana ze środków uzyskanych z nagrody w konkursie DOBRE STRONY na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży, którego organizatorem są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i Wrocławskie Promocje Dobrych Książek.
Fundatorem nagrody jest Prezydent Miasta Wrocławia.

 Galeria zdjęć

 • W nowej książce Iwony Chmielewskiej zobaczycie to, co chcecie: drobne radości i szczęśliwe zakończenia dramatycznych wydarzeń, codzienne zmagania i prace, które wydaje się, że "robią się same". (...)
  Nici powiązań prowadzą zwykle gdzieś w górę, symbolika tego kierunku i przestrzeni może, ale nie musi być oczywista. Alter ego autorki mówi "poznałam ich wszystkich". Dla niektórych być może będzie to trop biograficzny, dla innych - raczej forma autotematyzmu. Autorka tworząc książkę - poznaje i swoich bohaterów, którzy może czasem zjawiają się nie-wiadomo-skąd, a  naszym zadaniem jest odkrycie "po co".
  Czytaj więcej na: http://pozarozkladem.blogspot.com/2013/09/o-tych-ktorzy-sie-rozwijali.html#more 

 • Takie książki lubię. Wieloznaczne, można czytać na wiele sposobów. Można otworzyć w obojętnie jakim miejscu i kierować swoje kroki na prawo, bądź lewo. Do niczego nie zmuszają. (…) A wszystko to za sprawą starych nici, które nagle ożyły w sklepie z używanymi rzeczami. Mają twarze, kończyny, a po lekturze – wiem, że również serce i duszę. Wśród nich: dzieci, osoby dojrzałe, starsze. Potrafią współczuć, radować się, nieść nadzieję. Drobne mobile na szarych kartonikach, uczepione cieniutkich nitek. (…) Może to właśnie taki symbol nas – że być dla siebie, to takie trwanie w pustce. Jeśli będę się rozwijała – zwłaszcza dla innych – będę wartościowszym człowiekiem, pełniejszym, lepszym, piękniejszym....?
  Czytaj więcej na: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2013/10/O-tych-ktorzy-sie-rozwijali-Iwona-Chmielewska.html
 • Autorka chce opowiedzieć historię, która nie ma jasno zarysowanej fabuły ani sprecyzowanych postaci. Wszystko jest tu poetyckie i rozmyte, podlega dowolnym interpretacjom i tak naprawdę każdy będzie mógł wyczytać z tomu swoją własną opowieść – i wypracować sobie własny pogląd na to, kim są ci, którzy się rozwijają. To historia daleka od infantylnych i jednowątkowych fabułek.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2013/10/iwona-chmielewska-o-tych-ktorzy-sie.html
 • Bardzo spodobała mi się wieloznaczność i metaforyczne bogactwo tej lektury. Każda strona, rysunek i szczegół są tu nośne w znaczenia i poddają się różnym interpretacjom. Niezwykle ciekawym doświadczeniem było dla mnie czytanie Chmielewskiej z moimi córkami – każda z nich odebrała tekst inaczej. Zupełnie odmienne znaczenia nasuwały się nam podczas kolejnych powrotów do tekstu. Ot, książka – tajemnica.
  Czytaj więcej na: http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2014/01/o-tych-ktorzy-sie-rozwijali.html
 • Możliwość wieloznacznej interpretacji książki Chmielewskiej jest niesamowita. Ja powiem, że jesteśmy jak szpulki okręcone dużą ilością długiej nici, i tyko od nas zależy jak bardzo się "rozwiniemy", ile damy od siebie innym i na co przeznaczymy swoje... nici. Brzmi naiwnie, ale ta prostota czasem trafia w sedno.
  Czytaj więcej na: http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/2015/04/o-tych-ktorzy-sie-rozwijali.html

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński