Przyjaciele po grób

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
autor: Nele Neuhaus
przekład: Anna Urban Miłosz Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 408
rok wydania: 2013
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-912-9

cena detaliczna

35.90 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Przyjaciele po grób

oprawa miękka

Kolejna powieść kryminalna z parą błyskotliwych detektywów: Oliverem von Bodensteiem i Pią Kirchhoff. Gdy pracownik zoo w znajdzie ludzką rękę, komisarz von Bodenstein i jego koleżanka wdrożą śledztwo, które nie ominie bogatych udziałowców holdingów budowlanych, najwyższych urzędników miejskich, młodych genialnych informatyków oraz bezkompromisowych ekologów.  Śledztwo nie oszczędzi też dyrektora zoo, Christopha Sandera, w którego niewinność wierzy jedynie zauroczona komisarz Kirchhoff.…

Kolejność chronologiczna według wydarzeń w książkach jest następująca:

 

 

 

 

Załączone pliki

Inne książki wydane w ramach serii

 • Neuhaus wprowadza w powieść charakterystyczne poczucie humoru, to bardzo pomaga w czytaniu bo dzięki zabawnym tekstom i żartom głównych bohaterów, kryminał nie jest ciężki, smętny, ale przyjemny, lekki i zdecydowanie lepszy. Również opisy  miejsc, krajobrazów nie były nudne, pisarka wtrącała je raczej w formie krótkich zdań, pojedynczych informacji, a nie długich akapitów złożonych jedynie z opisów przyrody, dzięki czemu były one wręcz ciekawe, stały się plusem powieści.
  Czytaj więcej na: http://ciszaczasija.blogspot.com/2013/12/przyjaciele-po-grob.html
 • "Przyjaciele po grób" jest kryminałem, który od początku do końca trzyma nas w napięciu i niepewności. Podejrzanych przybywa, pojawiają się kolejne prawdopodobne motywy zbrodni, jednak wszystkie okazują się być ślepą uliczką. Pomyślicie sobie zapewne, że jest to jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem. Nic bardziej mylnego. Neuhaus utrzymuje wszystko w spójnej formie, każda opcja jest możliwa i nikogo nie możemy tak naprawdę wykluczyć z grona podejrzanych.
  Czytaj więcej na: http://licencja-na-czytanie.blogspot.com/2013/12/31-przyjaciele-po-grob-nele-neuhaus.html
 • I to bez wątpienia najmocniejszy akcent niniejszej powieści – naprawdę skomplikowane i zagęszczone tło zbrodni. Nie jest ono tak przejrzyste jak to zazwyczaj bywa w kryminałach, czyli: morderca – jeden konkretny motyw zabójstwa – ofiara. Tu przyczyna oraz cała otoczka zbrodni są gęste niczym poranna mgła, która nawiedza moje rejony w ostatnim czasie.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazkowka.pl/2013/11/przyjaciele-po-grob-nele-neuhaus.html
 • Pióro Nenhaus jest przystępnie lekkie, i pozwala z łatwością wgryźć się w lekturę. Styl stanowi specyficzną formę, tworzącą wokół opowieści nieodparty, intrygujący klimat. Autorka nie buduje grozy, ona tworzy czysty kryminał – w którym sceny makabryczne odbierane są w kategoriach kryminalistycznych, nie jako element dreszczowca.
  Czytaj więcej na: http://adrturz.tumblr.com/post/130637423613/trop-wiedzie-wsz%C4%99dzie
 • …lubię ją. Tak zwyczajnie ją lubię. To już trzecia powieść Nele Neuhaus, a ja zaczynam się przyzwyczajać, że i nadkomisarz z arystokratycznym rodowodem i zakochana w zwierzętach pani komisarz są moimi dobrymi sąsiadami. (…) Zbrodnia, która zdaje się być aż nazbyt szokująca, pociąga za sobą oczywiście kolejne, a co za tym idzie wybudza z szaf coraz to świeższe szkielety. Święci zostają odarci ze skrzydeł i aureolek, a źli… cóż, zmieniają strony.
  Czytaj więcej na:http://7smoki.eu/?paged=37

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński