Akademia Khana

Szkoła bez granic
nakład wyczerpany
oprawa miękka
autor: Salman Khan
przekład: Maciej Potulny
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 272
format: 145 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-906-8

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Akademia Khana

oprawa miękka

Darmowa edukacja najwyższej jakości dla każdego w każdym miejscu świata. Taki cel przyświeca Akademii Khana, która ewoluowała od małego projektu korepetycji on-line z algebry dla siostrzenicy Khana (byłego inżyniera) i stała się fenomenem na skalę światową.
Aktualnie kilka milionów uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli korzysta z udostępnionych przez Akademię darmowych ćwiczeń i filmów edukacyjnych na niemal każdy temat, a jej metody nauczania są wykorzystywane z rewelacyjnym skutkiem w coraz większej liczbie szkół.
Książka prezentuje radykalną wizję przyszłości edukacji dla wszystkich. Jest to nie tylko pokazanie sposobów  wyrównania szans zdobycia wiedzy, ale i apel o darmową, powszechną, ogólnoświatową edukację oraz wskazówka, jak można ten cel osiągnąc dzięki prostej, a jednocześnie ewolucyjnej filozofii Khana.

 

Zobacz materiał dotyczący wprowadzenia Khan Academy w szkole w Kuna, Idaho

 

 

The Future of Education - zobacz wystąpienie Sajana George'a na konferencji TEDxUNC

 

Przeczytaj wywiad z Lechem Mankiewiczem, działaczem Khan Academy w Polsce

 • Książka jest napisana tak prosto, że każdy ją zrozumie i zostanie zaintrygowany lub choćby zaciekawiony. Jest dobrze rozplanowana i w niczym nie przypomina encyklopedycznych poradników matematyczno-naukowych, a treść podzielona jest na kilka części. Dla mnie, jako osoby, której matematyka zawsze przychodziła dużo ciężej niż innym, zarówno książka jak i sam program Khana są wręcz idealne, dlatego polecam ją wszystkim, zwłaszcza osobom nie cierpiącym matematyki.
  Czytaj więcej na: http://ciszaczasija.blogspot.com/2014/03/akademia-khana-szkoa-bez-granic.html
 • W książce jest wiele ciekawych przykładów tego, jak „Akademia Khana” funkcjonuje w praktyce, autor podejmuje już próby wprowadzania swoich form nauczania do państwowych szkół amerykańskich – opisane przez niego eksperymenty są rzeczywiście obiecujące. Na uwagę zasługują też coraz szerzej zakrojone próby aktywizowania do nauki własnej osób starszych, które dawno opuściły szkołę. „Akademia Khana” jest ważnym symbolem i drogowskazem dla społeczeństwa uczącego się, którym przecież jesteśmy.
  Czytaj więcej na: http://esensja.stopklatka.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=18025
 • To lektura nie tylko dla rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w edukacji, ale także dla nich samych. Jak ćwiczyć pamięć po zdobyciu dyplomu i opuszczeniu murów uczelni? Czy dalej nam się chce rozwijać? Co robić, żeby nie rozleniwiać umysłu? Dlaczego czujemy rozdźwięk między tym, czego uczyliśmy się w szkołach, a tym, co robimy w życiu i czego oczekuje od nas świat. Tego typu kwestie poruszane są właśnie na łamach Akademii Khana.
  Czytaj więcej na: http://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/152:/2586:akademia-khana-szkola-bez-granic-recenzja

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński