Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką

oprawa miękka
autor: Marina Rowan
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 280
format: 125 x 195 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-884-9

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką

oprawa miękka

Książka ta została napisana przez kobietę, która po ponad dwudziestu latach picia znalazła się na oddziale odwykowym z całkowicie wyniszczonym systemem nerwowym. Autorka ukończyła dwa fakultety, ma męża, dziecko, mieszkanie, a więc mitem jest, że alkoholiczka to osoba, która brudna i zaniedbana śpi w rowie lub na dworcowej ławce.

Jest to książka o poszukiwaniu własnej tożsamości i o tym, jak trudno odnaleźć się w nowym, trzeźwym życiu. Jest to również opowieść o pojmowaniu dobra i zła, a także o odpowiedzialności za własne czyny i za drugiego człowieka.

Jest to też opowieść o miłości...

 • „Mam na imię Marina” to bardzo specyficzna spowiedź, zrealizowana literacko i ze świadomością odbiorców o różnych życiowych doświadczeniach i różnych poglądach. Dlatego obok alkoholu, od którego przecież nie da się w opowieści zbyt daleko odejść, pojawia się motyw miłości – innej niż w romantycznych powieściach i nieszablonowo prowadzonej. Marina Rowan stara się poza zwierzeniem zaproponować czytelnikom też literacką podróż.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2013/12/marina-rowan-mam-na-imie-marina-i.html
 • Polecam. Nie tylko dla osób uzależnionych. W świecie, gdzie bycie nieszczęśliwym jest pewną stałą niebezpieczeństwo regulowania emocji za pomocą używki jest niezwykle kuszące, nie oceniajmy więc chorych, starajmy się ich zrozumieć i wspierać. Bo droga do zdrowienia jest trudna. Mariny także.
  Czytaj więcej na: http://psychika.net/2014/02/mam-na-imie-marina-i-jestem.html
 • Nie wątpię, że lektura może pomóc tym, które weszły na drogę trzeźwienia, bo jest w tej książce nadzieja, a jednocześnie jest to nadzieja bez lukru, pozbawiona fikcji o życiu w raju na ziemi. Dla tych, które zaczynają dostrzegać, że, choć może jeszcze nie weszły ostatecznie, to jednak droga uzależnienia kusi i nęci, książka może być cenną przestrogą. A tak naprawdę to książka dla wszystkich, bo któż z nas nie ma w swoim otoczeniu alkoholika czy alkoholiczki? No, i co najważniejsze, któż z nas może powiedzieć, że problem uzależnienia nigdy nie będzie go dotyczył?
  Czytaj więcej na: http://ksiazkapsychologiczna.blogspot.com/2014/03/mam-na-imie-marina-i-jestem-alkoholiczka.html
 • " Wspomnienia Mariny są spisane w sposób bardzo chaotyczny, momentami trudno się połapać w chronologii wydarzeń. Podział bohaterki na dwie osoby - Kaśkę i Marinę, też z początku stwarza wiele problemów, co utrudnia płynną lekturę ze zrozumieniem. Jednak kiedy przyzwyczaimy się do tej specyficznej narracji, możemy dostrzec ogrom zniszczeń jakie alkohol czyni nie tylko w organizmie kobiety, ale całym jej życiu.
  Czytaj więcej na: http://www.taniaksiazka.pl/mam-na-imie-marina-i-jestem-alkoholiczka-marina-rowan-p-408931.html#recenzje

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński