Czytelniczka znakomita

nakład wyczerpany
oprawa twarda
autor: Alan Bennett
przekład: Ewa Rajewska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 112
format: 125 x 195 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-384-4

cena detaliczna

22.50 zł25.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Czytelniczka znakomita

oprawa twarda

Bardzo zabawna i świetnie napisana powieść o tym, jak królowa angielska odnajduje w sobie pasję czytelniczą. Zaniedbując obowiązki monarchini, zaczyna pochłaniać dzieła kolejnych autorów, czyta wiersze Thomasa Hardy'ego, powieści Marcela Prousta, a także dramaty Samuela Becketta. Autor, jeden z najbardziej oddanych orędowników literatury, dostarcza nam znakomitego argumentu na uzasadnienie tezy, że warto czytać książki.

 • Każdy, kto kocha kontakt z książką, w opowieści Bennetta odnajdzie kawałek siebie. Same książki otwierają przed królową nieznany do tej pory świat, uwrażliwiają ją na drugiego człowieka, każą dostrzec rzeczy, na które wcześniej nie zwracała uwagi. Jako że lubię podglądać, co inni czytają, informuję, że królowa angielska czytuje takie nazwiska jak: Henry James, Sylwia Plath, Virginia Woolf, Alice Munroe i wielu innych, a nawet od czasu do czasu jakieś czytadełko pospolite się na tej liście trafiają.
  Czytaj więcej na:brulionbeel.blox.pl/2010/01/Czytelniczka-znakomita-Alan-Bennett.html
 • Jeżeli ktokolwiek żył dotąd w przekonaniu, że brytyjska rodzina królewska (a właściwie królowa Elżbieta) spędza czas na nieskrępowanym i ceremonialnym nicnierobieniu i wiedzie żywot reprezentacyjnej kukiełki, po lekturze "Czytelniczki znakomitej" będzie musiał skorygować swoje przeświadczenia. Bo - jak się okazuje - brytyjska błękitna krew zajęta bywa aż nadto, lecz koncentruje się głównie na jednej czynności: na czytaniu.
  Czytaj więcej na: www.ksiazka.net.pl/index.php?id=49&tx_ttnews[tt_news]=3215
 • Jednak to nie fabuła jest tu najważniejsza – dziełko Bennetta jest po prostu peanem na cześć czytelnictwa, a w poszczególnych nawykach odkrywanych stopniowo przez królową, odnajdzie się zapewne większość z moli książkowych. Mamy tu np. opisany precedens, kiedy to królowa, będąca prawdziwym okazem zdrowia, nagle tajemniczo „zaniemogła” i postanowiła zostać w łóżku, oficjalnie lecząc katar, podczas gdy tak naprawdę nie chciała po prostu rozstawać się z wciągającą lekturą – brzmi znajomo?
  Czytaj więcej na: ksiazkowyfreak.blox.pl/2010/01/Czytelniczka-znakomita.html
 • A. Bennett, brytyjski dramaturg, pięknie nakreślił portret królowej wraz z naleciałościami jej stanu, rodziny i czasów. Odgrywanie normalności (typu luźne powiedzonka, czy wyciąganie nóg z niewygodnych butów) wystudiowane przez "ludzi od tego", komentarze na temat kondominiów, dywagacje na temat staroangielskich pisarzy - bezcenne.
  Czytaj więcej na: http://kotnakrecacz.blogspot.com/2014/03/czytelniczka-znakomita-czyli-o-tym-ile.html

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński