Dwoje ludzi

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2014
format: 200 x 283 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-933-4

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Dwoje ludzi

oprawa twarda

„Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem” – tak zaczyna się autorska książka Iwony Chmielewskiej. Książka, którą od lat delektują się zagraniczni wielbiciele autorki i której wydanie w Polsce było od dawna wyczekiwane. To picturebook, w którym za pomocą prostych metafor opisane są i pokazane zależności, w jakich znajdują się ludzie w związkach.

Piękny prezent dla dzieci i dla dorosłych. Do podarowania w dniu ślubu, w rocznicę związku, a nawet do refleksji po rozstaniu.

Przeczytaj wywiad z Autorką dla portalu Qulturka.pl

Galeria zdjęć

 • Opowieść o relacjach pomiędzy ludźmi, nie tylko "damsko-męskich". Właściwie do końca nie wiadomo czy chodzi o relacje w związku. Każdy odczyta na kolejnych stronach tyle, na ile umie przejrzeć się w swoich doświadczeniach. Każdy odczytać może tę książkę na swój sposób.
  Czytaj więcej na: http://pozarozkladem.blogspot.com/2012/01/dwoje-ludzie.html
 • To mistrzostwo: zbudować serię wizualnych tropów i figur prostych, ale nie naiwnych, które opowiedzą o temacie fundamentalnym, więc i trudnym do wcielenia w słowo i obraz. Chmielewska poczyna sobie delikatnie, konstruując książkę na tyle ogołoconą z przekonań i powinności, że prawdziwie uniwersalną.
  Czytaj więcej na: http://nieparyz.blogspot.com/2014/03/kalos-kai-sophos-dwoje-ludzi-iwony.html
 • Jedno jest pewne: to piękna książka i lepiej mieć ją pod ręką niż schowaną w szufladzie. A co najważniejsze jest to piękno zarówno dotyczące poziomu wzrokowego, jak i przekazu, który każe zatrzymać się nad relacją z drugim człowiekiem.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkapsychologiczna.blogspot.com/2014/04/dwoje-ludzi.html
 • Wszystkie "wierszowanki" są jednym wielkim wierszem-treścią opowiadającą o miłości. To zbiór wspaniałych przesłań, z których trzeba po prostu wyciągnąć odpowiednie wnioski, tym bardziej, że obrazki są naprawdę wymowne, podobnie zresztą jak sama treść
  Czytaj więcej na: http://ciszaczasija.blogspot.com/2014/04/dwoje-ludzi.html
 • Na naszych oczach powstaje całkiem nowe zjawisko: powściągliwa, poetycka, wieloznaczna proza w nierozerwalnym połączeniu z obrazem sugerującym, wieloznacznym, niedopowiedzianym. Książki Chmielewskiej mają tyle interpretacji, ilu czytelników. Angażują intelekt w równym stopniu, co emocje, ewokują nieoczekiwane skojarzenia, wspomnienia i refleksje.
  Czytaj więcej na: http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2014/05/dowje-ludzi.html
 • Na ilustracjach widzimy „dopowiadające” i rozszerzające znaczenia elementy graficzne, które pobudzają wyobraźnię czytelnika, nie pozwalając mu skupić się tylko i wyłącznie na słowach. Nie należy czytać Dwojga ludzi od zdania do zdania, bo wiele niuansów można przeoczyć.
  CZytaj więcej na: https://dybuk.wordpress.com/2014/06/11/dwoje-ludzi/
 • Z pewnością nie jest to – podobnie jak większość picturebooków – pozycja dla tych, którzy czytanie dzieciom traktują jak obowiązek, dosłownie rozumiejąc hasło szczytnej akcji „Cała Polska czyta dzieciom – 20 minut dziennie”. Ta książka wymaga czasu, choć pozornie jest tak krótka, że można ją „łyknąć” w pięć minut. Jest okazją do spotkania z drugim człowiekiem, do zastanowienia się, rozmowy, podzielenia się refleksją.
  Czytaj więcej: http://kulturaliberalna.pl/2014/07/01/kl-dzieciom-kola-rowerze-ksiazka-milosci-byciu-razem/
 • Do każdego wiersza autorka dodała stosowną ilustrację, wyrażającą w sposób symboliczny treść zawartą w słowach. Tu dziecko pojawia się jedynie na moment, w ostatniej scenie, jako końcowy wytwór związku. Akcent został położony na inne spajające ludzi elementy. Każdy z wierszy podkreśla charakterystyczny dualizm partnerów – mogą oni stanowić swoje dopełnienie, lecz są wyraźnie określani jako osobne, różne od siebie jednostki, tworzące bardzo różne związki.
  czytaj więcej na: http://esensja.stopklatka.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=19148
 • To książka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Pierwszym pomoże spojrzeć na relacje międzyludzkie z zupełnie innej strony, zobaczą siebie jako żagiel nie mający szansy na podróż bez masztu, albo jako jedno z drzew, które nie pozwala drugiemu urosnąć w jego cieniu. Dzieci mogą zajrzeć do tajemniczego świata dorosłych, aby zrozumieć trudniejsze sytuacje, których czasami są świadkami.
  Czytaj więcej na: http://www.czytusieczyta.pl/ludzi-iwona-chmielewska/#more-880
 • Wszystkie ilustracje sprawiają wrażenie dogłębnie przemyślanych, dopracowanych. Zaskakują formą, inspirują, wzruszają. Podobnie jak pełen porównań i przenośni tekst – kierujący myśli czytelników na nowe tory, pomagający tworzyć relacje o pogłębionej samoświadomości.
  Czytaj więcej na: http://www.biblioteczkamalucha.pl/recenzje/2015/01-29-dwoje-ludzi.php
 • Czytając ją można porozmawiać o rodzinie, miłości, związkach między ludźmi. Łatwiej zrozumieć siłę, którą daje rodzina, ale też dlaczego niekiedy rodzina się rozpada, a rodzice już ze sobą nie są.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkoteka.bloa.pl/2014/12/21/dwoje-ludzi/
 • Wszystkie ilustracje sprawiają wrażenie dogłębnie przemyślanych, dopracowanych. Zaskakują formą, inspirują, wzruszają. Podobnie jak pełen porównań i przenośni tekst – kierujący myśli czytelników na nowe tory, pomagający tworzyć relacje o pogłębionej samoświadomości. Chociażby dlatego, że pokazuje wielość możliwości koegzystowania w związkach.
  Czytaj więcej na: http://www.granice.pl/recenzja,dwoje-ludzi,12304
 • Książka jest krótka i ma naprawdę niewiele tekstu, jednak podczas każdego czytania inaczej odbieramy tę niezbyt obszerną publikację. Uważam, że autorka ma zawsze bardzo dobrze przemyślany pomysł na pozycję i potrafi go doskonale wcielić w życie.
  Czytaj więcej na: http://www.recenzje-kiti.pl/2015/03/dwoje-ludzi-iwona-chmielewska.html
 • Prosta, liryczna, uniwersalna opowieść o byciu razem – o zbliżaniu się i oddalaniu od siebie. O tym, na czym polega życie „dwojga ludzi”, jak różne mogą ich łączyć uczucia i zależności.
  Czytaj więcej na: http://nido-art.com/dwoje-ludzi-iwona-chmielewska/

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński