Jak mówić…
„Jak mówić…” to bestsellerowa, ośmioczęściowa seria dla rodziców, która pomogła setkom tysięcy rodzin na całym świecie.
W skład serii wchodzi osiem poradników uczących empatycznego sposobu komunikacji. Przeznaczone są dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym.
Seria pomaga rozwiązać najróżniejsze problemy wychowawcze, które pojawić się mogą w rodzinie w miarę upływu lat i dorastania dzieci. Wsparcie w wychowaniu, konkretne przykłady postępowania i skuteczne rady znajdą tu zarówno rodzice najmłodszych, nawet dwuletnich maluchów, jak i dojrzewających nastolatków.
JAK MÓWIĆ – PORADNIKI DLA RODZICÓW MALUCHÓW
„Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” to bestsellerowy poradnik, niezbędnik każdego rodzica – oraz tego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi.
Wielu rodziców nie wie, jak poradzić sobie z maluchem, który nie chce myć zębów, odmawia jedzenia warzyw lub rozrzuca książki po całym pokoju. Dowiesz się tego, sięgając po kompendium wiedzy dotyczącej wychowania dzieci w wieku 2-7 lat, jakim jest ta właśnie książka.
JAK MÓWIĆ – PORADNIKI DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI
Bestsellerowa książka „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” to poradnik, który ocalił nerwy setkom tysięcy rodziców na całym świecie. W Polsce cieszy się ogromną i niesłabnącą popularnością – największą zaraz po Stanach Zjednoczonych. Jest to książka szczególnie dla nas wyjątkowa, ponieważ przywiózł ją do Polski Robert David Gamble – założyciel wydawnictwa Media Rodzina.
Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi sprawiają, że książka jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym.
JAK MÓWIĆ – PORADNIKI DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW
W poradniku „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” autorki opowiadają o problemach wychowawczych typowych dla buntowniczego okresu dorastania. Adele Faber i Elaine Mazlish piszą o zagubieniu, o pragnieniu akceptacji, o młodzieńczym buncie, przekorze i potrzebie decydowania o sobie. Wspominają również o niebezpieczeństwach, które czyhają na młodych ludzi w okresie dorastania.
O AUTORKACH
Adele Faber ma wykształcenie artystyczne i pedagogiczne, jest absolwentką Queens College w dziedzinie sztuk teatralnych i dramatu, oraz New York University w nauczaniu. Przez osiem lat była nauczycielką w nowojorskich szkołach średnich. Ma trójkę dzieci – jej córka, Joanna Faber, jest współautorką książek „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” oraz „Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają”.
Elaine Mazlish ukończyła New York University w dziedzinie sztuk teatralnych, pracowała z dziećmi w takich placówkach jak Grosvenor House, czy Lenox Hill Settlements. Tak jak Adele Faber, Elaine również jest matką trójki dzieci.
Doświadczenie rodzicielstwa może być najradośniejsze ze wszystkich, jednak może być również frustrujące, irytujące, męczące a nawet przytłaczające. Elaine Mazlish i Adele Faber poznały się pod koniec lat sześćdziesiątych. To właśnie powyższe przeświadczenie zaprowadziło je na spotkania prowadzone przez popularnego psychologa dziecięcego Dr Haima Ginotta. Przez dziesięć lat spotkań, krok po kroku uczyły się nowych sposobów komunikacji, przez co diametralnie zmieniły życie swoich rodzin. Oczywiście na lepsze! Od prawie trzydziestu lat kobiety prowadzą na całym świecie seminaria i warsztaty, na których dzielą się swoim doświadczeniem.