Ilustrowane wydanie "Kamienia Filozoficznego" ukaże się 6 października!

Drodzy Czytelnicy! Wierni Pottermaniacy! W zeszłym tygodniu oficjalnie potwierdziliśmy, że nowa edycja cyklu Harry Potter z ilustracjami Jima Kaya ukaże się w Polsce – podobnie, jak w innych krajach – 6 października tego roku!

Ilustrator jest zdobywcą nagrody Kate Greenway Medal. Artysta przyznaje: „Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii „Harry Potter”. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.”


Autor szaty graficznej zdradził, że każdej ilustracji nie może poświęcić więcej niż kilka dni, bo musi ich stworzyć ponad 100 (ilustrowana jest każda strona książki!). Kay szukał inspiracji wśród ludzi i miejsc, które dobrze zna. Postać Hermiony, na przykład, wzorowana jest na jego siostrzenicy!

Ilustrator znany jest już polskim czytelnikom – ilustrował wydaną w 2013 roku książkę Patricka Nessa „Siedem minut po północy”.

Dzisiaj prezentujemy Wam kilka ilustracji z wnętrza! Jest ich niewiele, ale mamy nadzieję, że przed premierą pokażemy ich jeszcze parę!
Bądźcie czujni! Jutro zaprezentujemy polską okładkę ilustrowanej edycji!

Galeria zdjęć