Świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci!Rozpoczynamy świętowanie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci! Już w najbliższą niedzielę w poznańskim Starym Browarze będziecie mogli czarować razem z Harrym Potterem i poznacie przygody wiernego psa Kostka.

Niedziela 10 kwietnia, Empik Stary Browar (wejście od ul. Ratajczaka):

godz. 13.00 - warsztaty "HARRY POTTER I SPÓŁKA" (dla dzieci 8+), wstęp wolny
godz. 15.00 - warsztaty z "KOSTKIEM, PSEM NIE Z TEGO ŚWIATA" (dla dzieci 6+), wstęp wolny

W niedzielę 10 kwietnia będzie okazja do spotkania z bohaterami książek wydawnictwa Media Rodzina w Starym Browarze, w przestrzeni korytarza obok Empiku. Pierwsze spotkanie przeniesie dzieci do magicznego Hogwartu, gdzie będą mogli wziąć udział w warsztatach „Harry'ego Pottera i Spółki”. Na uczestników czekają między innymi doświadczenia, podczas których jajko zacznie samo unosić się na wodzie, a każde z dzieci będzie mogło samodzielnie zalakować kopertę woskiem i specjalną pieczęcią. Wszystkich ze smykałką detektywistyczną na pewno ucieszy tropienie zaginionych składników eliksirów, a na prawdziwych czarodziejów czeka konkurs magiczny.  Na spotkanie z Harrym i Spółką zapraszamy dzieci od lat 8, o godzinie 13:00.

6-latków zapraszamy na warsztaty z wyjątkowym, wiernym psem Kostkiem. Dzieci będą miały okazję usłyszeć fragmenty nowej książki „Kostek. Pies nie z tego świata” i poznać przygody jej bohaterów: psa Kostka i jego ukochanej pani Dusi Pepper. Wysłuchamy opowieści  o ukochanych pupilach i słynnej psiej wierności. Podczas warsztatów dzieci zaprojektują oryginalne nakrycia głowy, nawiązując tym samym do kolekcji kapeluszy bohaterów książki. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzyma gadżety i specjalny dyplom. Na spotkanie z Kostkiem zapraszamy 10 kwietnia od godziny 15:00.

Organizatorem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci jest Empik. W jego trakcie dzieci będą miały okazję, by przenieść się do świata swoich ulubionych bajek, obejrzeć spektakle i zdobyć nowe umiejętności podczas warsztatów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

Powiązane publikacje