Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

MEDIA RODZINA WYDA W POLSCE

EDYCJĘ KSIĄŻKOWĄ SCENARIUSZA

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ

 

MEDIA RODZINA ogłosiła dziś, że w ramach nowego programu wydawniczego obejmującego książki J.K. Rowling ze świata czarodziejów wyda polską edycję książkową oryginalnego scenariusza filmu pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

 

Scenariusz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej.

 

Książka zawierać będzie pełną wersję scenariusza filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – ekscytującej przygody  z udziałem wielu magicznych stworzeń i postaci. Polskie wydanie scenariusza planowane jest na marzec 2017. Światowa premiera filmu wyprodukowanego przez Warner Bros. Pictures odbędzie się 18 listopada 2016.  

 

Polski e-book zostanie opublikowany przez Pottermore, który jest globalnym wydawcą cyfrowym wszystkich publikacji J.K. Rowling ze świata czarodziejów.

 

Nota od Wydawcy:

 

Czujemy się zaszczyceni, że powierzono nam wydanie w Polsce scenariusza Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Każda nowa publikacja ze świata czarodziejów autorstwa J.K. Rowling jest niecierpliwie wyczekiwana przez polskich fanów, a debiut Autorki w roli scenarzystki gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy pewni, że w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie filmem w Polsce i na świecie, scenariusz będzie doskonałym uzupełnieniem bestsellerowej serii.

 

O filmie:

 

Newt Skamander, słynny magizoolog, w którego rolę wciela się zdobywca Oscara Eddie Redmayne, właśnie zakończył wyprawę po świecie, mającą na celu odnalezienie i opisanie wyjątkowych gatunków magicznych stworzeń. Akcja scenariusza Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zaczyna się w roku 1926, kiedy czarodziej na krótko przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Jego pobyt w Nowym Jorku przebiegłby prawdopodobnie bez komplikacji, gdyby nie pewien niemag (jak nazywają mugoli Amerykanie) imieniem Jacob, a także zagubiona magiczna walizka i ucieczka kilku zwierząt Newta. Wszystko to oznacza niezliczone kłopoty zarówno dla świata czarodziejów, jak i niemagów.

 

Informacje dla dziennikarzy:

 

1. Sceny do filmu, który jest pierwszym z planowanej serii, kręcono na terenie studia Warner Bros. Leavesden, w którym przez dziesięć lat produkowano filmy o Harrym Potterze, jak również w studiu w Liverpoolu. Reżyserii Fantastycznych zwierząt podjął się David Yates, reżyser czterech ostatnich filmów z serii. W produkcję zaangażowanych jest wiele osób związanych z hitami filmowymi o Harrym Potterze, jak choćby producenci David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves czy Lionel Wigram.

 

2. Autorami okładki i projektu wnętrza scenariusza Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć są Miraphora Mina i Edwardo Lima, znani jako MinaLima. Duet projektantów stworzył szyldy, mapy, rekwizyty i inne gadżety do wszystkich produkcji o Harrym Potterze, pracował również przy powstawaniu filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

 

3. J.K. Rowling jest autorką siedmiotomowej, bestsellerowej serii o Harrym Potterze wydanej w latach 1997-2007, sprzedanej na całym świecie w nakładzie ponad 450 millionów egzemplarzy, dostępnej w ponad 200 krajach, przetłumaczonej na 79 języków, na podstawie której nakręcono osiem bijących  rekordy oglądalności filmów. 

 

Autorka napisała również i przekazała na cele charytatywne trzy książki towarzyszące serii: Quidditch przez wieki i Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć dla fundacji Comic Relief oraz Baśnie Barda Beedle’a dla dziecięcej fundacji Lumos. 

 

W 2012 roku ruszyła należąca do autorki strona Pottermore, cyfrowy świat rozrywki i firma e-commerce, dzięki której fani z całego świata mają dostęp do nowych opowiadań J.K. Rowling oraz mogą w sposób interaktywny zaznać przygód w świecie czarodziejów.

 

Poza debiutem w roli scenarzystki fimowej, J.K. Rowling, wraz z Johnem Tiffanym i Jackiem Thorne’em, napisała również sztukę teatralną ze świata Harry’ego Pottera pt. Harry Potter i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga w adaptacji scenicznej autorstwa Jacka Thorne’a. Światowa premiera spektaklu odbyła się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016. 

 

4. Specjalne wydanie scenariusza spektaklu pt. Harry Potter i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga ukazało się w Polsce 22 października 2016.

 

5. J.K. Rowling nie będzie udzielała wywiadów i nie będzie brała udziału w imprezach promujących książkę.

 

 

 

Kontakt dla prasy w wydawnictwie Media Rodzina:

Eliza Wandtke: eliza.wandtke@mediarodzina.pl

 

Kontakt dla prasy w Pottermore:

 

USA

Howard Polskin: howard.polskin@team.pottermore.com

 

Zjednoczone Królestwo

Rebecca Salt: Rebecca@stonehillsalt.co.uk

Mark Hutchinson: mark@markhutchinsonmanagement.co.uk