Maciej Stuhr w ekranizacji naszej książki!

Trwają właśnie prace nad ekranizacją "Czerwonego Kapitana" Dominika Dána. Fenomenalny kryminał słowackiego pisarza zostanie zaadaptowany na pełnometrażowy film fabularny w reżyserii Michala Kollara w międzynarodowej koprodukcji Fog’n’Desire i Mental Disorder 4.

Jedną z gwiazd produkcji jest ceniony nie tylko przez polskich twórców Maciej Stuhr, który wcieli się w rolę komisarza Richarda Krauza. Partnerować mu będą Miroslav Krobot jako Eduard Burger oraz Oldřich Kaiser w tytułowej roli.

Akcja „Czerwonego Kapitana” dzieje się w 1992 r., tuż po transformacji ustrojowej.
Gdy na cmentarzu przypadkowo zostanie odkryty szkielet z gwoździem wbitym w czaszkę, Komisarz Krauz („bardzo młody, bezczelny, szybki i niedoświadczony, ale perspektywiczny”) rozpocznie śledztwo, które poprowadzi go do dawnych agentów StB i hierarchów kościelnych. Spisek sięga jednak jeszcze głębiej, a stary reżim, choć już upadł, nadal zbiera swoje żniwo…

Jesienią natomiast ukaże się kolejna powieść Dána - "Noc ciemnych kłamstw", przedstawiająca mroczną aferę kryminalno-polityczną z wyborami prezydenckimi w tle.

Powiązane publikacje