"Ściema" oraz "Zapisane na skórze" nominowane do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”!

Dwie nasze powieści nominowane do nagrody "Angelus"!

Historia rozgrywająca się w Poznaniu zyskała uznanie w oczach organizatorów. Ściema, czyli śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa to tylko pretekst, by opowiedzieć historię stanu wojennego, by dowiedzieć się, kim naprawdę byli i jak działali ludzie z ZOMO.

W parze z nią idzie równie mocna i odważna książka Dominika Dána zatytułowana Zapisane na skórze. Także tutaj cała fabuła zbudowana jest wokół morderstwa, z tym wyjątkiem, że chodzi o wysokiego urzędnika państwowego. Co więcej, nieszczęśliwe zdarzenia się mnożą, umiera żona jednego z detektywów, a jego syn ma kłopoty.

Literacka Nagroda Europy Środkowej „Angelus” jest corocznie przyznawana przez miasto Wrocław. Z wielu tytułów nominowanych jest kilkadziesiąt pozycji, spośród których jury wybierze powieść podejmującą najważniejsze tematy dotyczące współczesności, ale także lat sięgających drugiej wojny światowej. To nie tylko konkurs o literaturze, ale także o bogactwie kultury, bo na znalezienie między innymi takich wartości w książkach, liczą organizatorzy konkursu. Jesteśmy bardzo dumni, że książki aż dwóch autorów wydawnictwa Media Rodzina zyskały uznanie w oczach organizatorów Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. Wszystkim nominowanym gratulujemy i trzymamy kciuki za Piotra Bojarskiego, Dominika Dána i ich powieści.

Powiązane publikacje